Pryama DiyaТеорія та історіяРухФотогалереяБібліотекаСамоосвітні проектиПравові аспектиПосиланняПошукГазетаКонтактиПриєднатись до насПоділитись проблемою
ГоловнаПодії та коментаріПро насНовини
АнонсиКреатив

Публікації

RSSTwitterFacebook pageUA | RU | EN

Могилянка відкриває рік лекцією знаного антисеміта

Виклав ( 2012-08-31 16:56:21 )


Розміщено на piccy.info

Після чого антисемітові нададуть звання почесного професора.

За традицією Національного університету “Києво-Могилянська академія”, навчальний рік розпочинається з інавгураційної лекції відомого вченого, митця чи громадського діяча, який після лекції отримує звання почесного професора НаУКМА.

Інавгураційну лекцію в НаУКМА в попередні роки читали французький філософ Поль Рікер, російський культуролог Сергій Авєрінцев, український історик Ярослав Грицак та інші.

Як свідчить інформація на офіційному сайті НаУКМА, 1-го вересня інавгураційну лекцію в НаУКМА прочитає Сергій Іванович Білокінь. Серед його праць легко знайти статтю “Двадцять років єврейської державності в Україні, 1918-1938”, в якій Білокінь намагається пояснити події в СРСР 30-х років єврейським походженням радянської влади:

«На жаль, історія єврейсько-більшовицької (казали: жидо-большевицької) держави була передусім історією терору, державного тероризму», «Наведені нижче матеріали показують, що партійно-державні функціонери, єврейські екстремісти здебільшого на нашій території й народжувались. Така була спадщина імперської “черты оседлости”».

Більше того, в тексті цього “історика” трапляються й такі “наукові” пасажі: «Оцей єврейський внесок – другий бігун світової історії, протилежний християнству. Господь і сатана: довкола цієї осі обертається уся світова історія».

“В Могилянці відомо, що Сергій Білокінь подарував університету цінну колекцію книжок, яку планують розмістити у колишньому приміщенні Центру візуальної культури, - говорить активістка студентської профспілки “Пряма дія”, студентка НаУКМА Роксолана Машкова. - Але ж благодійна допомога від, наприклад, фонду Ахметова - не підстава запрошувати Ахметова читати лекцію!”

В “Прямій дії” вважають, що лекція Сергія Білоконя - чергове свідчення подвійних стандартів керівництва Києво-Могилянської академії, яке, говорячи про підтримку ідеалів академічної свободи, в дійсності всіляко просуває ідеологію радикального націоналізму та утискає її критиків.

У профспілці схильні розглядати лекцію Білоконя в контексті закриття виставки сучасного мистецтва “Українське тіло”, скасування присвяченої українському фашизму лекції німецького історика Ґжеґожа Россолінського-Лібе та репресій проти Центру візуальної культури.

Протягом багатьох років Могилянка позиціювала себе як “патріотичний університет”, що водночас обстоює базові демократичні права.

Такі випадки, як надання історику-антисеміту Білоконю звання почесного професора свідчать, що адміністрація НаУКМА остаточно поступилася засадами демократичної публічної сфери, в якій примітивні антисемітські висловлювання є неприпустимими.

Натомість, адміністрація НаУКМА заохочує дуже специфічний різновид “патріотизму”, заснованого на ідеології ненависті.

Tweet

This work is licensed under a Creative Commons Attribution-ShareAlike 3.0 Unported License