Pryama DiyaТеорія та історіяРухФотогалереяБібліотекаСамоосвітні проектиПравові аспектиПосиланняПошукГазетаКонтактиПриєднатись до насПоділитись проблемою
ГоловнаПодії та коментаріПро насНовини
АнонсиКреатив

Публікації

RSSTwitterFacebook pageUA | RU | EN

ТЕРНОПІЛЬ: нацисти напали на організаторів презентації журналу “Спільне” (ФОТО)

Виклав dmytro ( 2012-12-02 04:51:27 )


розміщено на piccy.info
На фото - один із постраждалих організаторів презентації

1 грудня у Тернополі десятеро неонацистів побили чотирьох організаторів презентації журналу соціальної критики „Спільне”, присвяченого порушенню трудових прав. Про це повідомляють представники соціалістичного об’єднання “Ліва опозиція”.

Презентація мала відбутись у обласному Краєзнавчому музеї о 13.00. Але о 12.00 чотири організатори прямо у приміщенні музею зазнали нападу з боку 10 неонацистів — більшість з них є футбольними хуліганами ФК „Нива” (Тернопіль). Нападники, незважаючи на чисельну перевагу, застосували газові балони, а одному з організаторів розбили голову, наносячи удари стільцем (зараз йому наклали шви).

Відомо, що організатором нападу виступив член ВО „Свобода” Ігор Костюк („Діджус”). Напередодні презентації він погрожував ініціаторам презентації в Інтернеті та здійснював мобілізацію місцевих ультраправих.

Причиною нападу було побоювання ультраправих щодо можливого поширення лівих ідей на Західній Україні, хоча конкретно цей захід мав просвітницький характер. Ініціаторами презентації виступали анархісти і антифашисти з руху „Соціальний Опір”. Учасники мали намір обговорити форми зловживань з боку роботодавців (зокрема, питання нестабільної зайнятості), а також визначити актуальні вимоги розширення прав трудящих і профспілок (у тому числі, зміни у реалізації права на страйк). "Нацисти таким чином виступили проти того, щоб тернопільчани критично мислили, більше знали про вільну освіту, вільну працю, класову експлуатацію та скептично ставилися до міфів про міграцію. Це символічно – ультраправі сьогодні фактично перешкоджають низовій самоорганізації працюючих та молоді, — відзначає один із організаторів заходу на ім’я Максим. — Наразі ультраправі здатні „переконувати” опонентів виключно за допомогою насилля".

На місце прибули співробітники міліції. Вирішується питання про відкриття кримінальної справи.

Після інциденту відбулась запланована презентація і дискусія.

Нагадаємо, що це аж ніяк не перший напад на лівих соціальних активістів. У Києві лише восени була вчинена спроба перешкодити профспілковій діяльності, а також напад праворадикалів на членів студентської профспілки “Пряма Дія”. 20 квітня цього ж року, у день народження Адольфа Гітлера, зазнав нападу активіст "Прямої дії", що ішов давати інтерв'ю журналістам. В лютому свободівці зірвали студентське обговорення законопроекту "Про вищу освіту" в Харкові. І це - лише незначна частка всіх нападів, здійснюваних неонацистами, адже абсолютна більшість таких нападів не потрапляє у медіа.


розміщено на piccy.info
Кров у залі, де мала проводитись презентація


розміщено на piccy.info
Кількох осіб травмовано підручними засобами


розміщено на piccy.info
Постраждалий від неонацистів, якому наклали шви на голову


розміщено на piccy.info
Ігор Костюк - член ВО "Свобода" і організатор нападу на презентацію журналу соціального критики "Спільне"


Джерело:
gaslo.info

Tweet

This work is licensed under a Creative Commons Attribution-ShareAlike 3.0 Unported License