Pryama DiyaТеорія та історіяРухФотогалереяБібліотекаСамоосвітні проектиПравові аспектиПосиланняПошукГазетаКонтактиПриєднатись до насПоділитись проблемою
ГоловнаПодії та коментаріПро насНовини
АнонсиКреатив

Публікації

RSSTwitterFacebook pageUA | RU | EN

Студенти і викладачі протестували проти виступу депутатки Ірини Фаріон у НаУКМА (ВІДЕО)

Виклав ( 2013-06-20 00:39:05 )19 червня активісти могилянської первинки Незалежної студентської профспілки “Пряма дія”, небайдужі студенти, випускники і викладачі Національного університету “Києво-Могилянська академія” провели пікет під 1 корпусом університету, в якому депутатка Верховної Ради України від ВО “Свобода” Ірина Фаріон презентувала свою книжку. Активісти скандували “За науку проти мракобісся” та “Геть фашистів з універу!”. Як стверджують пікетувальники, депутатка є псевдонауковцем, про що яскраво свідчать цитати з презентованої праці:
"Себто кожний терен, де проживає корінний, історичний етнос, має свою енергетику, яку випромінює земля. І власне ця енергетика тисячоліттями формує ментатітет і мову корінного населення."
"Звукова матерія мови як стрижень її структури резонує й відлунює тим, що в неї закладає природа: який голос, такий і відголос... М'якість і краса нашої вимови суголосна з красою та почасти м'якістю української душі" тощо.

На самій же лекції Ірини Фаріон про мовознавство не йшлося взагалі. Виступ депутатки від ВО “Свобода” охороняли близько 50 ультраправих у спортивному одязі та вишиванках, деякі з яких мали при собі ножі. Охорона Академії безперешкодно пропускала їх на територію університетського кампусу. Більше того, охорона разом зі свободівцями не пропустили на лекцію Ірини Фаріон студентів та студенток НаУКМА, які хотіли після виступу поставити депутатці запитання. “Патріоти”, вчинили бійку як всередині університетського корпусу, так і біля входу до нього, де проходив пікет.Учасники акції протесту вважають, що депутатка прийшла в Академію для того, щоб в рамках презентації псевдонаукового дослідження “просувати” свою партію та партійну ідеологію, використовуючи для цього реноме одного з найкращих університетів України. При цьому лютому 2012 року адміністрація НаУКМА скасувала заздалегідь заплановану в університеті лекцію німецького історика Г. Россолінського-Лібе про ОУН-УПА та етнічне й політичне насильство в Західній Україні під приводом того, що західний науковець - “провокатор”, а “політиці не місце в університеті”. Вочевидь, це не стосується правої політики. Також нагадаємо, що минулого року адміністрація НаУКМА, керуючись тією ж радикально-націоналістичною логікою, виселила з університету Науково-дослідний центр візуальної культури.

Також відзначимо, що виступи депутатів і реклама будь-яких політичних партій в університеті порушують п. 1.2 Статуту НаУКМА, який забороняє вплив політичних партій на навчальний процесс, та п.2 ст.3 чинного Закону України “Про вищу освіту”, що закріплює принцип “незалежності здобуття вищої освіти від впливу політичних партій”.
Активісти обурені діями адміністрації НаУКМА, яка діє всупереч Статуту університету та чинному законодавству, ігнорує думку студентів, випускників та викладачів Академії, дозволяючи проведення подібних заходів у НаУКМА за підтримки нацистських хуліганів, та створює умови для використання імені провідного університету для піару політичних партій і просування псевдонауки.


UPDATE: ще одне відео

Tweet

This work is licensed under a Creative Commons Attribution-ShareAlike 3.0 Unported License