Pryama DiyaТеорія та історіяРухФотогалереяБібліотекаСамоосвітні проектиПравові аспектиПосиланняПошукГазетаКонтактиПриєднатись до насПоділитись проблемою
ГоловнаПодії та коментаріПро насНовини
АнонсиКреатив

Публікації

RSSTwitterFacebook pageUA | RU | EN

"Пряма дія" заявляє про черговий напад на свого активіста та сплеск ультраправого насилля

Виклав ( 2013-08-28 12:37:27 )Незалежна студентська профспілка "Пряма дія" заявляє про черговий напад на свого активіста та сплеск ультраправого насилля, що охопив країну за останній рік.

Ввечері 22 серпня 2013 року на нашого активіста, Богдана Білецького, було скоєно напад. Двоє нападників із закритими обличчями напали на нього зі спини. Вони крикнули на його адресу промовисте "шавка" (в сленгу ультраправих це означає "людина лівих політичних поглядів") і почали бити. В результаті нападу Богдана було шпиталізовано із забоями, струсом мозку та іншими травмами.


Напад на нашого друга та товариша є частиною ультраправого насилля, яке заполонило вулиці країни останнім часом. Так, 19 червня свободівці нападали на студентів у Києво-Могилянській академії. Під корпусом університету студенти проводили пікет проти лекції депутатки Ірини Фаріон в Могилянці. 8 червня 2013 року дописувач "Лівого берега", журналіст Георгій Ерман був оточений націоналістами біля метро Дарниця. Вони змушували його викрикувати націоналістичні гасла на камеру та погрожували побиттям у разі відмови. 15 квітня 2013 був скоєний замах на вбивство активіста Автономної спілки трудящих Влада Н. Нападники застосували холодну зброю. Лише своєчасне втручання лікарів та перенесена ним операція врятували хлопця від смерті. 20 квітня 2012 року, в день народження Адольфа Гітлера, київський журналіст і активіст Андрій Мовчан став жертвою нападу групи ультраправих . 8 грудня 2012 року ультраправі, застосовуючи газові балони, скоїли напад на демонстрацію, присвячену захисту прав ЛГБТ. Того ж дня декілька учасників акції стали жертвами інших нападів правих радикалів. 1 грудня 2012 року в Тернополі відбувся напад на презентацію журналу соціальної критики "Спільне".

Ці випадки є лише невеликою частиною ультраправого насилля, яке було зафіксоване в медіа. Дуже часто такі атаки ініціюються або підтримуються членами та угрупованнями ВО "Свобода", зокрема cубкультурною мілітаризованою групою "С14". При цьому "опозиціонери" самі дуже вигідно скаржаться на міліцейський терор проти них.

Слід окремо зазначити, що українські правоохоронні органи не звертають належної уваги на такі випадки. А у разі затримання або притягнення до відповідальності, ультраправі уникають покарання завдяки втручанню народних депутатів.

Ми закликаємо медіа та громадян звернути увагу на ультраправе насилля, що коїться на вулицях українських міст. "Опозиціонери", що скаржаться на вуличний терор і в той же час його продукують, у разі отримання владних важелів послідовно продовжуватимуть політику сьогоднішніх можновладців щодо звуження прав і свобод громадян і репресій щодо інакодумців.

Незалежна студентська профспілка “Пряма дія”

Tweet

This work is licensed under a Creative Commons Attribution-ShareAlike 3.0 Unported License