Адміністрація КНУ ім. Шевченка приховує нові розцінки на гуртожитки

Зробити публічними обрахунки вартості гуртожитків — такою була основна вимога акції проти подорожчання гуртожитків, на яку вийшло близько сотні мешканців студмістечка. Того ж дня, 29 березня, в присутності журналістів проректор Володимир Шевченко пообіцяв до кінця тижня викласти всі цифри на офіційному сайті.

На даний момент на університетському сайті з’явилась лише інформація про зустріч ректора із головою лояльного до адміністрації профкому та головою студпарламенту. У повідомленні йдеться про те, що їм були передані калькуляція і попередня вартість проживання в гуртожитках. Однак в публічному просторі обрахунки досі не з’явилися.

“Коли студенти вчасно не здають сесію, їх відраховують. Коли у обіцяні терміни не вкладається академічна бюрократія, це чомусь вважається нормальним”, – підкреслюють у “Прямій дії”.

Також на сайті університету з’явилась замітка із газети “Факты и комментарии”, під заголовком “На самом деле”. У публікації викладена позиція студпарламенту КНУ з приводу подорожчання. Нинішні ціни на гуртожитки названі одними з найнижчих у столиці. Крім того, зі слів студпарламенту, “до акції протесту студенти університету імені Тараса Шевченка не мають жодного відношення”.

“Джинса” – саме так у пристойних колах прийнято називати подібні матеріали. Стаття у “Фактах” не відповідає жодним стандартам журналістської етики. Представлена позиція лише однієї із сторін, якій журналісти газети пропонують повірити на слово. Де критична позиція? Де полеміка? “Насправді”, кажете, панове газетярі?”, – коментують активісти незалежної профспілки.

“Нам прикро, що студпарламент відхрещується від студентів КНУ, інтереси яких мав би захищати. Ми вкотре бачимо яка ціна “студентським лідерам” та їхнім структурам. Кар’єра для них важливіша. Таке не вперше і не востаннє”, – заявляють у “Прямій дії”.

Нагадаємо, з квітня ціни на гуртожитки в КНУ ім. Шевченка мають піднятися в 2,5 рази.

Якщо зараз студенти сплачують від 82 до 140 гривень за місяць, то за новими цінами платити доведеться від 170 до 212 гривень.

За день до акції протесту три міністерства — освіти, фінансів та охорони здоров’я – видали наказ, яким обмежили граничну плату за гуртожитки 40% від базової стипендії. Тоді ж керівництво КНУ ім.Шевченко оголосило, що максимальна платня за гуртожитки вишу становитиме 212 гривень — рівно
40% стипендії. Тобто обрано найбільшу з можливих сум.

На даний момент будь-яка фінансова звітність та калькуляція вартості проживання в гуртожитках не доступна для загалу.

На два запити щодо обґрунтування розцінок на проживання, надіслані профспілкою “Пряма дія”, адміністрація вишу досі не надала відповідь.

Схожі статті

Напишіть відгук