«Роботодавці, що місяцями не виплачують заробітну плату, та їхні слуги – продажні профспілки – зберуться, щоб хвалити законопроект, створений руками корумпованих політиків» – вважають активісти Фронту. – «Ми розцінюємо дане збіговисько як знущання над гідністю трудівника в умовах кризи. У країнах з розвиненими демократичними традиціями, зокрема в Греції, приміщення, де мав би проходити подібний захід, згоріло б від народного гніву».
Які ж найбільші негативи вбачають активісти у прийнятті Трудового кодексу? По-перше, кодекс полегшує процедуру звільнення. Згода професійної спілки на звільнення не потребуватиметься, тому незалежні профспілки не зможуть захистити своїх членів. По-друге, запроваджується дискримінація за місцем роботи, адже працівники «суб’єктів малого підприємництва» користуватимуться меншим об’ємом прав. Прогнозується тенденція до фіктивного “подрібнення” підприємств. По-третє, роботодавець має право видавати власні нормативні акти. Такі акти зможуть заміняти собою колективний договір і не потребуватимуть узгодження з профорганом.
«Пікантності» у ситуацію додає й те, що Міжнародне бюро праці Міжнародної організації праці нещодавно презентувало коментарі стосовно законопроекту. Проте, за інформацією Громадянського фронту, лобісти нового Трудового кодексу збираються лише зробити вигляд, що прислухались до коментарів, та внести у законопроект лише косметичні зміни. У свою чергу представники Фронту проти узаконення рабства вважають за потрібне вдосконалювати існуючий Кодекс законів про працю. Зокрема, доповнити його нормами, які б захистили трудящих в умовах економічної кризи. Оприлюднити свої позитивні вимоги активісти обіцяють безпосередньо на барикадах.
Нагадаємо, що 25 вересня минулого року зусиллями Фронту вдалося зірвати останнє публічне засідання Комітету щодо Трудового кодексу. З тих пір подібні заходи проходили лише у закритому режимі. ВІДЕО АКЦІЇ 25 ВЕРЕСНЯ
ДОВІДКА:
Громадянський фронт проти узаконення рабства – коаліція низових рухів, що поставила за мету організовану протидію будь-яким законодавчим ініціативам, які обмежують соціальні та трудові права громадян. Створена на початку вересня 2008 року. В лавах Фронту – і незалежна студентська профспілка «Пряма Дія»