Акція-ярмарок “Міністр – купи штани!”

Нагадаємо, що проблема перед студентами-кравцями та майстрами Вінницького училища з’явилась ще минулої осені, і, незважаючи на моральну та фізичну втому та кампанію з дискредитації, розгорнуту адміністрацією, вони продовжують боротися за свої права. Оскільки, цей навчальний заклад належить до ЖКХ і номінально «надає послуги населенню», то і студенти за статутом повинні шити одяг на замовлення. Труднощі з пошуком замовника учні вимушені вирішувати самі. У разі відсутності замовлення – купувати власні вироби у себе самих.

На разі конфлікт між адміністрацією та кравцями групи К-4-10 виник у зв’язку з тим, що останні відмовились сплачувати кошти за власні вироби, тобто перестали купувати в самих себе продукцію і віддавати гроші навчальному закладу. Напрямки використання цих коштів, при тому, для студентів залишаються невідомими

В квітні студенти звернулись до прокуратури з обвинуваченням завуча Ольги Фурман та старшого майстра Дзісь Н.С у систематичному вимаганні грошей. Ця інформація була підтверджена майстром з 25-літнім стажем Оксаною Буряченко та молодим викладачем Катериною Савчук, які вирішили стати на захист студентів. Після проведення розслідування прокуратури, було виявлено, що впродовж 2011/2012 навчального року зі студентів у примусовому характері було стягнуто 30000 грн., які директор повинен повернути. Проте, по факту, було повернено менше третини зазначеної суми.

Непокора обурила керівництво училища і активісти стикнулися з тиском і агресією з боку адміністрації. Учням занижували оцінки на іспитах, погрожували, принижували, тиснули морально. Репресії зачепили і викладачів, які підтримали своїх учнів. Оксана Буряченко була неправомірно відділена від своїх студентів і призначена майстром для іншої групи, а Катерина Савчук (лауреат президентської стипендії) загалом позбавлена можливості викладати.

Активісти Прямої дії вимагатимуть від міністерства негайно втрутитись у ситуацію, та забезпечити:
• повне виконання рішення прокуратури, відшкодування кошті учням у повному обсязі;
• припинення примусової здачі коштів під виглядом благодійних внесків;
• припинення тиску на учнів і майстрів, повернення майстрам їхніх груп;
• проведення всебічної перевірки у Вінницькому центрі професійно-технічної освіти, технологій та дизайну;
• звільнення викладачів, причетних до корупційних дій, зокрема майстра Дзісь Н.С. та завуча Фурман О.Д.

Контакти:
(063) 953-51-43, (096)4-92-96-00 – Наталія

Схожі статті

Напишіть відгук