Серед іншого Штратманн наголосив на важливості розширення тривалості навчання для отримання кваліфікації бакалавра, а також на підвищенні мобільності студентів. «Нам потрібна мобільність. Треба зробити так, щоб можна було раніше переводитися з одного університету в інший», – сказав міністр. Він виступив за розвантаження навчальних планів і за меншу щільність іспитів. «Також тут студенти мають рацію зі своїми скаргами», – заявив міністр.
На демонстрації вийшло 85 тисяч студентів і школярів
У вівторок студентські протести в Німеччині досягли кульмінаційного моменту. Організатори заявляють про 85 тисяч учасників демонстрацій, які відбулися по всій країні. Наймасовіші акції пройшли в Мюнхені, Берліні, Фрайбурзі та Кельні. В багатьох вищих навчальних закладах акції протестів тривали й в ніч на середу. Повідомлення про захоплені аудиторії надійшли з Аугсбурга, Ерлангена, Бохума, Кельна, Мюнстера, Зігена, Ерфурта, Карслруе і Брауншвайга. На 30 листопада заплановано початок тижня протестів, які знову мають охопити всю Німеччину.
Студенти протестують серед іншого проти умов навчання, обумовлених новою двоступеневою системою, а також проти зборів за навчання. Чимало ВНЗ так і не адаптували величезний обсяг матеріалу до тепер дуже скорочених термінів навчання. Сувора організація навчального процесу не залишає студентам часу для підробітку, аби мати гроші на збори, які віднедавна стягують вищі навчальні заклади.
Федеральний міністр освіти Німеччини Анете Шаван визнала «технічні помилки» при переході на нову двоступеневу систему освіти. Вона пообіцяла, що федеральний і земельні уряди спільно піклуватимуться про виправлення недоліків. У Німеччині освіта перебуває в компетенції федеральних земель.
Ділові кола: потрібен більший зв’язок з практикою
Підтримку студенти дістали також з боку ділових кіл. Перевантажені навчальні плани, брак зв’язку з практикою, відсутність мобільності часто визначають університетську реальність, наголосив в інтерв’ю з газетою Neue Osbanbrücker Zeitung Томас Заттельберґер, голова робочої групи з питань вищої школи й економіки при німецькому Об’єднані працедавців. «Я вітаю те, коли студенти вказують на недоліки й конструктивно долучаються до впровадження змін в системі освіти», – сказав Заттельберґер.
Джерело: [url=http://livasprava.info/index.php?option=com_content&task=view&id=1459&Itemid=1]livasprava.info