У своїх виступах Сергій Мовчан та Андрій Мовчан розповіли пресі про те, що після акції протесту проти незаконної забудови парку 06.06.2008 їх було затримано співробітниками міліції і, після доби перебування в СІЗО, присуджено адміністративний штраф за опір міліції. Проте через декілька місяців після подій на Уманській, проти активістів було заведено вже кримінальну справу за статтею 296 ч.2 “Хуліганство вчинене групою осіб”, яка передбачає обмеження волі строком до 5 років чи позбавлення волі строком до 4 років. “Про акцію ми вже майже забули, – згадував Андрій Мовчан, – а от церква і забудовник – ні! ” Зважаючи на протести місцевих жителів та явно упереджений перебіг слідства, брати Мовчани вважають, що справа має замовний характер і на меті ставить залякування активісті, які боряться проти забудови парку.
Адвокат обвинувачуваних Наталя Алпатьєва більш детально зупинилася на юридичних порушеннях, допущених в ході слідства. Зокрема вона розповіла про підміну сторінок кримінальної справи старшим слідчим Солом’янського райвідділу міліції Іваном Дьордяєм, знищення клопотань та показів свідків, долучених з боку захисту та підробку підписів Мовчанів. Після чисельних скарг, слідчий Дьордяй був відсторонений від ведення справи. “Під час проведення акції протесту, діяв протест прокуратури на виділення земельної ділянки під будівництво, отже дії моїх підзахисних жодним чином не могла завадити будівельним роботам, адже саме їх проведення було незаконним” – наполягала адвокат. Суд, на розгляд якого вже передано матеріали справи, і який мав пройти у понеділок 27 липня, так і не відбувся через неявку судді Криворот на засідання.
Про те, чому власне місцеві жителі проти будівництва церкви та про інші антизабудовні кампанії розповів журналіст та громадський активіст Тімур Ібраімов. За словами Ібраімова, парк є не лише рекреаційною зоною, де проведення будівництва заборонене в принципі, він ще й захищає мешканців мікрорайону від шуму та забруднення від залізничних колій, що знаходяться одразу ж за парковою смугою. Тому вирубка дерев в цих місцях є неприпустимою. З цим погоджується більше тисячі місцевих жителів, які підписали петицію проти будівництва. Крім того, як зауважив Ібраімов, у парку зводиться не просто храм, як це намагаються показати забудовники, а храмовий комплекс, який включатиме паркінг, готель та інші об’єкти не надто релігійного призначення. Також розповів він і про інші акції ініціативи «Збережемо старий Київ», зокрема недопущення будівництва на Пейзажній алеї та на території Жовтневої лікарні.
Останнім виступав відомий правозахисник, член громадської ради при МВС Володимир Чемерис. За його інформацією, за останній час значно почастішали випадки тиску на громадських активістів та порушення прав людини, зокрема гарантованого Конституцією права на свободу зібрання. І хоча закони України та підписані нею міжнародні договори надають право громадянам на акції протесту, на практиці репресивні органи часто намагаються перешкодити людям в реалізації їх прав шляхом відкриття на активістів адміністративних та кримінальних справ. За словами Чемериса, кількість таких порушень, порівняно з епохою Кучми, значно зросла.