Так само і в університетах. Про офіційні заповіді гуртожитку адміністрація кричить в усі голоси: «не ламайте, за собою убирайте» і так далі. Але належних умов проживання в гуртожитку вона аж ніяк не надає, як написано у святому писанні статуту.
І так, можна розглянути такі проблеми, з якими першокурсники зіткнулись вже з перших днів проживання у гуртожитку як, наприклад, дефіцит гарячої води. Гаряча вода відсутня по всьому гуртожитку окрім «елітного» душу на першому поверсі. Проживаючим пропонують помитись приблизно трьома літрами води на брата. На питання до адміністрації, чому відсутня гаряча вода, відповідають так: «Вода у нас гаряча є. Не треба тут наклепів. Поставили новий бойлер на 300 літрів, вистачить всім!» Складно зрозуміти, яким чином можна помитись 1-2 літрами гарячої води особливо дівчатам з довгим волоссям. «У нас по сусідству будівництво, ось і воду поки що перекрили, але через тиждень буде. Не хвилюйтесь» – знузуючи плечима відповіла адміністраторка на питання «За що ж тоді платиться?». Однак, минуло 2 тижні, а води немає. Ходять чутки, що дадуть аж 15 жовтня. Дякуємо за подарунок до опалювального сезону?
Таргани. Таргани усюди! Пів біди, не новина. Мало того, що студенти за свої кошти мають травити їх, так ще й дихати отрутою. Влітку адміністрація ніяк не могла витратити 500-600 гривень на цю процедуру, беручи до уваги непоганий літній заробіток – поселення фанів під час славнозвісного «Євро». Так, мимо воно не пройшло і цього гуртожитку. Біда – клопи. Дякуємо, дуже дякуємо, що звернули хоча б на це увагу. Дякуємо, потравили. Але має пройти карантинний період і повторна травля. А студентів заселили назад менше ніж за тиждень!
Отакої! Ліфт є! Але щось чекали-чекали – не дочекалися. І так кожного дня. На 9ий поверх пішки. Кажуть, відключили для економії електроенергії. Хіба вас щось дивує? Хіба це новина, що люди платять за комунальні послуги, яких їм не те що належно, а зовсім не надають.
– У вас донині комендантська година? Ви що, проспали наказ з міністерства?
– Ні-ні, що ви. У нас цілодобовий доступ студентів до свого житла. – відповіла представниця адміністрації гуртожитку.
– Як ви тоді можете пояснити те, що написано на папірці під назвою «Віитяг», де написано, що після 22:00 гуртожиток закривається?
– Жителі гуртожитку вільно заходять і виходять після опівночі. Але якщо повертаються пізніше – мають записати у спеціальний журнал. Чому запізнились, довести що тверезий! – занадто стверджувально і гордо пояснила вона.
– Але ж у наказі не вказано, що студенти мають пояснювати вам щось! Ви, таким чином, посягаєте на особисте життя, примушуючи людину відрахуватись за своє місце перебування і чим вона займалась! Жителі гуртожитку мають право вільно як заходити так і виходити зі свого житла цілодобово. Наголошую, вільно і цілодобово!
– Так, ідіть у 213 кабінет, там сидить людина, у якої візьмете документи, там все написано. – швиденько і досить роздратовано відповіла мені жіночка та побігла, уникаючи наступних питань.