Студенти НАУ розповідають про надання неякісного медичного обслуговування:
“Коли я навчалась на першому курсі, я звернулась до Медичного центру(МЦ) НАУ за допомогою…я була застрахована в них, адже в деканаті нам казали: “хто не застрахується, той не поселиться до гуртожитку в наступному році”. За наявності страхової картки “консультація у лікаря” для мене була безкоштовною. Діагноз, що поставив лікар, був “гастрит”, потім він виписав мені ліки, які я змогла купити в аптеці того ж МЦ.
Ввечері, біль загострився, дівчата викликали швидку і в справжній лікарні мені вирізали апендицит” – розповідає студентка-третьокурсниця Дарина.
Таких історій купа, їх знає кожен третій студент НАУ, але ніхто не звертається з офіційними скаргами, через що експеремент зі страхової медицини видається в Україні доволі успішним.
Не так давно студенти НАУ передали “Прямій Дії” одну з квитанцій(які отримують всі, без винятку, студенти авіаційного) на оплату медстраховки в їхньому МЦ та ми провели певне розслідування.
Як виявилось, страхувальником студентів авіаційного виступає СК “Українські резерви”. А в 2001-2002 роках, посаду першого заступника голови ЗАТ СК “Українські резерви” обіймав Максим Георгійович Луцький, той самий Перший проректор НАУ, який у 2010 році був обраний народним депутатом Верховної Ради України VI скликання де знаходився то у складі “Блоку Юлії Тимошенко”, то в складі фракції “Партії Регіонів” і тепер намагається пройти мажоритарником від “Соціальної ініціативи Максима Луцького”.
В деканатах не спростовують те, що змушують студентів страхуватись.
“Якщо студенти не будуть страхуватись, то нам за це перепаде” – каже доцент однієї з кафедр, отож вони “вимушені” вдаватись до брехні студентам-першокурсникам на лекційних заняттях про недопущення до поселення до гуртожитку за відсутності медичної страховки. Очевидно, що порушення статті Конституцї України 49* та 36(п.4)** їх не лякає.
Навіщо ж студентам страхуватись, якщо медицина в країні безкоштовна? Річ в тому, що для поселення до студентського гуртожитку, всі студенти забов’язані пройти медогляд в МЦ НАУ. Процедура медогляду виглядає приблизно так: черга за медкарткою(10-20хв), черга на флюрографію(30хв-2год), черга до терапевта на підпис(до 40хв). Підпис терапевта без страховки коштує 17 грн.
Як стверджують студенти-старшокурсники НАУ, починаючи з 2-3 курсів вони вже не оплачують страхування.
Досвід щорічних поборів за “безкоштовну” медицину підказує студентам, що дешевше оплатити медогляд(17грн) і на протязі року не з’являтись в МЦ а ніж 150грн за страховку, при наявності якої з тебе можуть взяти гроші за наступні відвідування МЦ.
*”Кожен має право на охорону здоров’я, медичну допомогу та медичне страхування. Що передбачає безкоштовне надання медичної допомоги в державних та комунальних закладах”.
**”Ніхто не може бути примушений до вступу в будь-яке об’єднання громадян чи обмежений у правах за належність чи неналежність до політичних партій або громадських організацій”.
[color=red]
Незалежна стуентська профспілка “Пряма Дія”