Pryama DiyaТеорія та історіяРухФотогалереяБібліотекаСамоосвітні проектиПравові аспектиПосиланняПошукГазетаКонтактиПриєднатись до насПоділитись проблемою
ГоловнаПодії та коментаріПро насНовини
АнонсиКреатив

Публікації

RSSTwitterFacebook pageUA | RU | EN

День студента у Києві відзначили акцією протесту із піротехнікою

Виклав ( 2009-11-17 18:56:16 )17 листопада, київські студенти відзначили професійне свято акцією протесту "День студента. Break The Wall". Вони протестували проти репресивної системи освіти і солідаризувались із колегами з Австрії та Німечини, які захопили понад 70 університетів.
Під Червоним корпусом університету ім. Шевченка активісти незалежної студентської профспілки "Пряма дія" провели перформанс, який символізував повалення існуючої системи освіти.

Студенти під музику Pink Floyd по черзі заходили за чорну ширму з написом "Система освіти", і виходили звідти в однотипних масках роботів. Через кілька хвилин з-за ширми пішов дим, і пролунали вибухи петард. Після цього символічна стіна репресивної освіти впала. Знявши маски два десятки студентів розгорнули банер з написом "Студентська солідарність".
Активісти профспілки вважають, що сучасна освіта виховує в студентах стереотипне мислення, конформізм та дух конкуренції між собою. Натомість вільна освіта повинна викликати взаємну солідарність та здатність ставити під сумнів, наполягають протестувальники.
"В той час, як в Україні ще тільки насаджується Болонська система, студенти та викладачі Європи вже розпочали з нею безкомпромісну боротьбу. В Австрії та Німеччині захоплено понад 70 університетів, і сьогодні там проходять стотисячні мітинги. До акцій долучилися і школярі, розпочавши захоплення власних шкіл у Греції, - виголошували учасники акції.

На знак солідарності з європейськими колегами студенти тримали в руках плакати із закликами підтримки протестів в Австрії, Німеччині та Греції.
Також активісти профспілки "Пряма дія" нагадали, що Міжнародний день студента відзначається в пам'ять про розстріляних нацистами Празьких студентів та викладачів, які вийшли на демонстрацію протесту.
"В ситуації повної безправності студентам нічого святкувати!" - наголошували учасники акції. На їх думку, Дню студента в Україні слід повернути його первинне значення, як дня боротьби за студентські права .

Фото:


Tweet

This work is licensed under a Creative Commons Attribution-ShareAlike 3.0 Unported License