Pryama DiyaТеорія та історіяРухФорумФотогалереяБібліотекаСамоосвітні проектиПравові аспектиПосиланняПошукГазетаКонтакти
ГоловнаПодії та коментаріПро насНовини
АнонсиКреатив

Публікації

RSSUA | RU | EN

ЗАКЛИК ДО СОЛІДАРНОСТІ

Виклав Victor Homyakov ( 2010-04-04 14:44:18 )

Дорогі товариші! Ми, Незалежна студентська профспілка "Пряма дія", звертаємось до Вас з проханням підтримати нас.

Справа в тому, що вже більше як пів року на профспілку вчиняється безпрецедентний тиск. Все розпочалося з нашої успішної серії заходів (разом з іншими молодіжними організаціями) проти введення платних послуг, зменшення бюджетних місць та відміну стипендій "за одну трійку". З того часу спецслужби разом з представниками адміністрації Київського національного університету імені Тараса Шевченка почали дії, які ми розцінюємо як безпрецендентну кампанію тиску на активістів профспілки.

Використовуються всі доступні засоби, в тому числі залякування та репресії.
За наведений час: 1) відбувався тиск на активістів через погрози звільнити батьків 2) виключення активістів з університету 3) залякування та індивідуальні бесіди з кожним, хто хоча б якось допомагав нам 4) залякування зі сторони спецслужб.

Варто відмітити, що багато хто з чиновників в індивідуальних бесідах давали зрозуміти, що на них тиснуть зверху. Дехто прямо називає це "війною". Незабаром, навіть такий невеликий проект, як кіноклуб на філософському факультеті був закритий без пояснення причин.

Адміністрація також відзначилася тим, що заборонила охороні пускати членів профспілки до Червоного корпусу, хоча вільний прохід в університет є законним правом профспілки.

В цілому ж, в "найкращому вузі країни" насправді панує атмосфера тотального контролю. Будь-які прояви невдоволення одразу ж присікаються. Так, в університеті жорстко подавили зачатки протесту проти підвищення цін на гуртожитки. Студенти-ініціатори, наскільки нам відомо, були виключені. Така ситуація пов'язується з кричущим фактом. Університетом імені Тараса Шевченка фактично керує проректор Бугров В.А., який одночасно, на переконання певних джерел , є співробітником СБУ (тоді ще КДБ) з 1989 року. Нагадаємо, що колишній голова СБУ, Валентин Наливайченко, клявся, що вивів співробітників з навчальних закладів в рамках кампанії "декегабізації".
Такі події та факти є ще одним ганебним прецедентом для Університету та cуспільсьва вцілому. Університет має бути місцем для вільного розвитку особистості, а не тоталітарної ковки кадрів для спецслужб.

Закликаємо Вас до солідарності!

Контакти:
Сайт: direct-action.org.ua
e-mail [email protected]

Русская версия: http://community.livejournal.com/prjama_dija/49583.html

Share/Bookmark :: коментарі 5

Коментарі
Чен :: 2010-04-06 10:36:02

Профспілчаніну.

Вам, звичайно, зсередини видніше, що для профспілці краще. Я теж не в захваті від українських лівих партій, які навряд чи можна назвати дійсно лівими. Але завдання будь-якої профспілки – захищати права своїх членів та всього колективу, а не оцінювати політичні погляди тих, хто може у цьому реально допомогти. Коли своїх сил замало, спиратись, на мою думку, доцільно на допомогу якнайширших кіл, будь то КПУ, Партія регіонів, БЮТ чи ”Свобода”, марксисти, анархісти чи релігійні консерватори. Це не зобов’язує вас погоджуватись з їх ідеологією, якщо вона є. Було б добре, якби вони допомагали вам разом, але навряд. Це – по-перше.

По-друге, серед членів вашої профспілки, мабуть, теж немає одностайності у тому, які політичні партії чи громадські організації вважати ”адекватними”. Хтось, у крайньому варіанті, буде згоден прийняти допомогу від КПУ, але не від ”Свободи”, а хтось – навпаки. При цьому, і комуністи, і націонал-демократи, і ваша профспілка, і будь-який громадський рух мають в реальності спільного ворога – олігархію (на державному рівні), та корупційну бюрократію – у будь-якому вимірі. А боротись спільно проти цього ворога заважає те, що всі сприймають один іншого, виходячи з минулого, а не майбутнього. А якщо відкинути минуле та подумати про майбутнє, то з’ясується, що між КПУ та ”Свободою”, наприклад, набагато менше розбіжностей у поглядах на те, що стосується відносин між олігархією та найманими працівниками, між бюрократією та народом, чим між ПР або БЮТ - з одного боку та комуністами і націонал-патріотами – з іншого.

І по-третє. Те, що КПУ живе минулим, значною мірою пояснюється тим, що молодь, яка має ліві погляди, не хоче боротися за перемогу своїх поглядів усередині партії, щоб перетворити її на бойову організацію, що захищає права людей. Ображена стариками-ортодоксами молодь та люди середнього віку без боротьби залишають партію (не тільки КПУ) та створюють безліч своїх маленьких партій та організацій, які згодом починають боротьбу між собою, тому що мають ту ж саму ментальність, що й ортодокси, - відсутність здібності стримано ставитись до чужої точки зору і діяти разом у тих напрямках, де інтереси, хоча б частково і хоча б тимчасово співпадають.

Ну, це все – ”філософія”. Нажаль, реальних засобів впливу для допомоги вам в мене немає. Все, що можу, - розмістити ваше звернення на сайті своєї організації. А поради – це таке… ”у кишеню не покладеш”. Все ж рекомендую встановити партнерські відносини з європейськими студентськими, профспілковими, правозахисними організаціями та політичними партіями, зокрема з тими, що діють в рамках ЄС та ПАСЄ. Враховуючи проголошений ”європейський курс України”, наші чиновники вимушені зважати на критику з-за кордону. Одного запиту від депутата з Парламентської асамблеї ЄС до Верховної Ради або президентської адміністрації може бути достатньо для вирішення вашої проблеми. На протести українців їм начхати, бо страху не мають.

І до речі, у майбутньому, будь ласка, у своїх зверненнях робить помітку, що ви звертаєтесь лише до адекватних громадських організацій. Хоча, тепер, от, буду вимушений міркувати: адекватний я чи не адекватний? Мабуть, ні. Тому що комуніст за переконанням.

Пробачте за багато букафф.
Бажаю успіху та перемоги


Профспілчанин :: 2010-04-05 13:32:46

Чен, співпрацювати з офіціозними лдівими партіями (тим паче з їх сталінськими інкарнаціями в Україні) собі дорожче. Якщо ім"я профспілки прив"язуватиметься до реально правої КПУ, жодна нормальна людина не захоче вступати в таку профспілку.

Так що краще обійтися підтримкою адекватних громадських організацій.


:: 2010-04-05 11:43:09

В апреле состоится визит в Киев Партии европейских левых. Делегация будет встречаться в партиями, входящими в Блок левых сил (КПУ, СДПУ(о), Союз левых сил, «Справедливость»). Советую написать письмо в ПЕЛ - http://www.european-left.org/english/service/contact/, сослаться на то, что знаете о предстоящем визите их делегации в Украину, и попросить, чтобы во время встречи с лидерами украинских левых партий европейцы подняли вопрос о поддержке этими партиями вашей борьбы. Наши политики чувствительны к замечаниям европейских коллег.

Предварительно, естественно, следует направить ваше обращение в адреса руководства украинских левых или связаться с их штабами лично. Просите, чтобы депутаты от КПУ помогли вам в переговорах с администрацией университета.


Serj :: 2010-04-05 07:40:08

Наш профсоюз является официально зарегестрированным как общекиевский и имеет первички в нескольких вузах Киева, в том числе и в КНУ имени Шевченка (на что так же есть официальные документы). Право заходить на територию объекта, на котором функционирует профсоюз (а так же многие другие права, о несоблюдении которых администрацией мы тут даже не упоминаем) гарантируется ст. 40 Закона Украины "Про професійні спілки, їх права та гарантії діяльності".
А выкладывать в открытых источниках имена конкретных людей мы не спешим, что бы этих людей не подставить.


:: 2010-04-05 06:43:38

Ребята, чтобы вас поддержать, нужны конкретные факты: кто из администрации с кем, когда и о чем говорил (по возможности, делать скрытую аудиозапись); кого исключили и с какой формулировкой; является ли ваш профсоюз зарегистрированным и какими документами предусмотрено право члена профсоюза входить в Красное здание университета без пропуска и т.п.


Додати коментар
Ім'я
Email (опціонально)
:: Текст коментаря ::
Залишилось символів
CAPTCHA
Введіть код зображений на малюнку
Пароль тільки для адмінів

This work is licensed under a Creative Commons Attribution-ShareAlike 3.0 Unported License