Pryama DiyaТеорія та історіяРухРадіоФотогалереяБібліотекаСамоосвітні проектиПравові аспектиПосиланняПошукГазетаКонтактиПриєднатись до нас
ГоловнаПодії та коментаріПро насНовини
АнонсиКреатив

Публікації

RSSTwitterFacebook pageUA | RU | EN

У Києві пройшла акція проти комерціалізації освіти

Виклав dialectic ( 2010-10-12 23:57:48 )На заклик до масових акцій 12 жовтня проти комерціалізації освіти у Києві відгукнулося більше тисячі студентів та викладачів. Вони пройшли маршем від ст. м. Арсенальна до Кабінету міністрів і Адміністрації президента. Під час ходи студенти підхоплювали "ліві" мото «Знання – не товар! Універ – не базар!», «Свобода, рівність, студентська солідарність!», «Менше поборів, більше знання!», «Ви нам – корупцію, ми вам – революцію!». Організаторами акції виступили незалежна студентська профспілка «Пряма дія» і «Фундація регіональних ініціатив». Приводом стало прийняття постанови Кабміну №769.

Траплялися невеликі конфлікти з міліцією. Попри прохання у повідомленні на проведення маршу звільнити всю проїжджу частину, представники МВС весь час «звужували» колону до однієї полоси та погрожували одному з організаторів кримінальною відповідальністю за перешкоджання дорожноьму руху. Шлях від Верховної Ради до Кабміну супроводжувався штовханиною з міліцією і скандуваннями "A.C.A.B." й "За свободу мирних зборів". Нащастя, запалення фаєрів біля Верховної Ради не викликало зауважень правоохоронців. Автомобілісти посміхались і до протесту ставились цілком лояльно. "Конфліктна" ситуація повторилась на проміжку від КМУ до АП.

Біля Кабміну студентськими активістами був проведений мітинг. Для цього була використана імпровізована трибуна – парапет біля будівлі Кабміну. Міліціанти хотіли змусити виступаючих злізти звідти, але студенти оточили їх щільним кільцем, заповнивши простір між службовими авто, і не дали цього зробити. Під крики "Ось де наші гроші!" загули сігналізації іномарок, а за деякими даними кілька колес "мерсів" випустили повітря загадковим чином...

Під час акції було розповсюджено кілька тисяч примірників нового номеру газети «Пряма дія».
Не обійшлося і без спроб вчинити провокацію. Невідомі ще на місці збору розгорнули плакат антисемітського і «антитабачного» змісту. Але організатори порекомендували їм згорнути його і не "підставляти" загальну кампанію. З боку ультраправих "антитабачників" пролунало: "Обіцяєте проблеми? Давайте!". Але все ж серед них виявилась особа, яка пообіцяла прибрати плакат. Але, коли увага зникала, вони намагались порушити обіцянку. Серед сил, які ігнорували умову про відсутність партійної символіки, були помічені лише прихильники ВО "Свобода". Дивно, що люди, які в тому році закликали бойкотувати студентську кампанію, ініційовану "лівацькою" профспілкою, сьогодні майже на колінах приповзли її підтримати.

Протестувальники дали владі тиждень на роздуми. Якщо одіозна постанова не буде скасовна - протести набератимуть силу.

Джерело: "Хроніка самозахисту"

Повідомлення ЗМІ:

http://www.radiosvoboda.org/content/article/2188679.html (фото і відео)


http://lb.ua/news/2010/10/12/69291_Studenti_protiv_platnih_uslug_v_.html (фото)

http://www.dw-world.de/dw/article/0,,6107788,00.html

http://gazeta.ua/index.php?id=357258&lang=ru

http://gazeta.ua/index.php?id=357242&lang=ru (про увагу з боку СБУ)

http://novosti.kanalukraina.tv/sobytiya/6945_vt_12_10_10_19_00/ (відеосюжет після 17:20)

http://glavred.info/archive/2010/10/13/115912-4.html (фото)

http://www.phl.ua/_site/src/session_detail.aspx?_rubric_id=&_id=42152 (фото)

http://photo.unian.net/ukr/themes/19578 (фото)

Пояснення щодо "антитабачної" провокаціїСюжет каналу ICTV про Київ та Ужгород і студентські протести в Європі


Tweet

This work is licensed under a Creative Commons Attribution-ShareAlike 3.0 Unported License