Міністерство освіти разом з Міністерством транспорту планують впровадити електронний студентський квиток на основі платіжної картки. Київські студенти не збираються миритись з подібним нав’язуванням елементів фашистської держави і тому організували свою акцію протесту.
Час: 22 червня 2010, 14-00.
Місце: Міністерство освіти і науки України (просп. Перемоги, 10, м. “Університет”).
Несприятливі наслідки від уведення “карток контролю” наступні. Простіше кажучи, кожного разу, коли ви “пробиватимете” свій проїзний на якійсь станції метро, “потрібні люди” фіксуватимуть місце вашого знаходження і, за потреби, використовуватимуть це у власних цілях. далі...
:: коментарі 0
Медичні фахівці Великої Британії рекомендували проводити уроки статевого виховання в молодших класах школи. Відповідні рекомендації були опубліковані британським Національним інститутом здоров'я і якості медичної допомоги (National Institute for Health and Clinical Excellence, NICE).
Фахівці інституту відзначили, що сексуальна освіта учнів виявляється ефективнішою, якщо вона проводиться до того, як школярі почнуть вести статеве життя. У зв'язку з цим NICE рекомендував включити відповідні уроки в програму початкової школи, адаптувавши їх до віку учнів.
далі...
:: коментарі 0
16 июня, в Международный день действий в защиту образования, движение «Московские родители» провело акцию солидарности и протеста против ФЗ-83 на Театральной площади, которая собрала около 30 участников.
Несмотря на дождь, пикет проходил в живой атмосфере, привлекая внимание прохожих и особенно больших групп выпускников, экскурсионные автобусы с которыми останавливались прямо у места проведения акции. далі...
:: коментарі 0
Задача: Скільки фізиків влізе в 1 кімнату гуртожитку Шеви? Відповідь в кінці статті.
Доведення: Звичайно можна жити безтурботним життям, постійно розповідаючи, що принципово не дивишся новин і наголошуючи на власній аполітичності. Та колись політика таки дістане тебе підвищенням цін на житло, проїзд у метро, забороною виходити на вулицю після 10 тощо. Звичайно можно сподіватися на те, що міліція – це, вцілому, непагано, просто туди іноді потрапляють не дуже виховані люди, власне як і будь-куди. Та одного разу твій друг (а можливо і ти) може вже не повернутися з райвідділку. Тричи впав і розбив голову, скажуть вони потім. А ще, можна 5 років вчитися в університеті, незважаючи на хабарі, провальну систему освіти, та тотальне безправ’я студента перед адміністрацією.
Все це можна навіть не помічати. Але одного дня, коли тебе несподівано позбавлять стипендії, змусять робити ремонт за власний рахунок чи попросянть з гуртожитку, постане суворий онтологічний вибір: терпіти далі, чи спробувати зробити так, щоб те що заважає перестало існувати? Саме в такій ситуації нині опинилися мешканці 8-го гуртожитку КНУ імені Тараса Шевченка. далі...
:: коментарі 0
Через п'ять років кожен четвертий викладач вищих навчальних закладів в РФ може залишитися без роботи через прогнозований брак студентів. Проблема пов'язана з демографічною ямою 1990-х. Такі дані надані Міністерством освіти і науки РФ.
З 2011 по 2015 рік близько 100 тис. викладачів ВНЗ будуть змушені шукати собі інше застосування. У 2010 році число абітурієнтів складає 7 млн, але в 2015 році їх буде всього 4,5 млн. далі...
:: коментарі 0
Синдикалістський рух може пишатися новими перемогами, досягнутими самоорганізованої боротьбою та міжнародної солідарністю. В Україні в акціях солідарності прийняли участь активісти студентської профспілки “Пряма Дія”.
16 червня 2010 стало відомо, що шість белградських профспілкових діячів були виправдані судом - з них було знято обвинувачення в міжнародному тероризмі. Вони були активістами незалежної профспілки працівників освіти і членами Анархо-синдикалістської ініціативи. Їх звинувачували в атаці на грецьке посольство. далі...
:: коментарі 1
На этих днях в Германии снова прошли студенческие протесты. Правда, акции не были такими громкими, как в прошлом году. Однако молодежь напомнила власти, что одними обещаниями не удовлетворится.
Выходить на улице немецких городов студентов заставляют слишком медленные, по их мнению, темпы внесения изменений в Болонский процесс, цель которого заключается в унификации образовательного пространства в Европе. Реализация принципов такой реформы привела в Германии к перегрузке учебных планов и увеличению экзаменационного давления на студентов.
«Если тебе не очень повезет, то за одну неделю ты можешь иметь 5-6 письменных экзаменов. Это довольно жестоко и тяжело», – делится своим опытом 26-летняя Саманта Зигерт. В Берлинском университете имени Гумбольдта она изучает английский язык и историю. По словам девушки, чтобы уложиться в отведенные для получения квалификации бакалавра шесть семестров, необходимо полностью отказаться от частной жизни. далі...
:: коментарі 0
Близько напівмільйона дітей у віці до 15 років у Італії змушені працювати, і не відвідують заняття в школі, повідомила неурядова організація "Save the children" напередодні Всесвітнього дня боротьби з дитячою працею.
За даними організації, йдеться, перш за все, про хлопчиків з сімей іммігрантів, які проживають в районах з високим рівнем безробіття.
далі...
:: коментарі 0