Передвиборчі утиски в КНУ

BcjQfNGsEvkУ Київському національному університеті ім.Т.Шевченка прийшов час виборів, а точніше, перевиборів ректора, оскільки дійсний ректор, Л. Губерський йде на черговий термін. Не складно зрозуміти кого змушені підтримувати викладацькі колективи та ручні «покемонські» органи самоврядування. Однак крім добровільно-примусової підтримки електорату в арсеналі одного з найкращих вузів країни є й інші способи боротьби за владу, такі як відрахування незгодних.

Детальніше про  історією конфлікту, про те, як сталося, що всі керівні посади в ЦВК займає одна людина (Цвих В.Ф,), а його заступники(один з яких в минулому його особистий водій) стають у руля Виборчої Комісії та  виганяють студентів з “відкритого” засідання ЦВК   ви можете прочитати, наприклад, тут так же само як й ознайомитися безпосередньо з позицією “Шевапіл”.

Так, 15.09. стало відомо, що двох членів студентського неформального об’єднання “Шевапіл” було відраховано з університету після того, як вони на комісії “не склали” іспит з предмету “Історія зарубіжних політичних вченнь”. Показово й те, що голова комісії, Володимир Федорович Цвих не був присутній не перездачі. Найбільше обурює те, що крім безпосереднього авторитарного тиску на незгодних влада використала відверто сталіністські методи, тобто, почала переслідування близьких людей активістів. Це в найвищій мірі компроментує діючу верхівку університету і виглядає, як справжній виклик усім студентам з активною позицією.

Незалежна студентська профспілка “Пряма дія”, базуючись на анархістських засадах, скептично ставиться як до інституту парламентаризму (у тому числі й університетських аналогів), так і до виборів та виборних посад. У такій системі студенти позбавлені можливості щось змінювати.

Розуміючи неспроможність змінити систему освіти в рамках ієрархічних відносин “ректорського феодалізму”, ми разом з цим підтримуємо студентську ініціативу, яка хоч і є реформістською, але направлена на боротьбу з корупцією та поліпшення умов навчання та діяльності студентства.  В той же час ми розуміємо, що боротися треба з причиною, а не з наслідком. Саме тому ми вважаємо, що вибори в КНУ ще раз демонструють потребу низової (само)організації студенства у боротьбі за свої права. Будь-які спроби делегації влади виборним представникам призводять до ієрархії та авторитарності і, як наслідок, до наступу на студентські свободи та репресії проти незгодних.

Ні бога, ні пана, ні ректора й декана!

Свобода, рівність, студентська солідарність!

Схожі статті

Коментарі

 1. ПРийшов би Цвих на перездачу – сказали б – АГА він тисне на комісію – ПОГАНО

  неприйшов Цвих – також погано
  ———————————————–
  а запитайте у студентів які не здали іспит – скільки разів вони на лекції були ? ))

 2. нездали студенти іспит влітку – в червні мабуть, а виборчі процедури почалися в версені – але студентів звісно пересліють за вибори

 3. всі керівні посади в ЦВК займає одна людина (Цвих В.Ф,) ЦВИХ взагалі ніяким боком не входит в ЦВК – новини університетькі читайте і склад ЦВК…склад ЦВК завтвердила Конференція трудового колективу всього університету

 4. про виганная шевапілу з засідання ЦВК – вони ж зайшли і сиділи на першому засіданні ))) про це ж вони і написали – що аж до кінця сиділи

 5. Бугров, это ты?
  1) Ну так комиссия была созв(д)ана Цвыхом
  2) Когда говорят “у тебя пересдача через 15 минут, иди”, то я сильно сомневаюсь в какой-либо объективности всех этих комиссий
  3) Котенко – зам главы ЦВК и личный водитель Цвыха, Гриценко когда-то был замом Цвыха. Цвых же – глава профкома, глава трудового коллектива,глава кафедры Политологии, глава ученого совета.
  По факту, всі керівні посади занимает Цвых. Формальная сторона вопроса, ну, лично меня, мало интересует, какие личные водители будут лоббировать позицию Цвыха.
  4) https://vk.com/shevapil?w=wall-75632123_4628

Напишіть відгук