Бразилія: Захвати шкіл тривають!

Учні та викладачі Сан-Паулу продовжують протести проти спроб консервативного губернатора Алкміна провести “реорганізацію” освіти в штаті і закрити близько 100 шкіл. Рух учнів повністю автономний і самоорганізований. Більшість учасників віком від 13 до 18 років.

На піку руху до початку грудня протестуючими було захоплено 219 шкіл. Губернатор змушений був оголосити про те, що план реорганізації “тимчасово відкладається”. Після цього захоплення частини шкіл було припинено. Але на 10 грудня у протестуючих залишалося 136 шкіл. Рух отримав підтримку в штаті Гояс, де була захоплена школа, і навіть в Італії, де в Римі учні захопили школу за прикладом Сан-Паулу.

План Алкміна передбачав закриття близько 100 шкіл, переважно в бідних кварталах. Рух захоплення шкіл почався 9 листопада і швидко поширився.

Учні та викладачі побоюються, що закриття шкіл призведе до переповненості класів. Вчителі бояться зниження зарплати та зменшення доступу до освіти дітей з сімей з низькими та середніми доходами. Протестувальники вимагають переговорів з владою і хочуть привернути увагу до проблем шкільної освіти в Бразилії: пепреповненим класам, нестачі таких елементарних речей, як парти і стільці, нестачі комп’ютерів та відсутності безпеки.

13 листопада суддя, перед цим давший школярам 24 години на те, щоб покинути захоплені ними школи, взяв своє рішення назад, оголосивши, що мова йде не про вторгнення в громадські будівлі, а про захоплення на політичній основі. Це означало, що учні визнані законними загарбниками. Учні забарикадувалися в школах, використовуючи столи і стільці, і прикрасили стіни гаслами “Це наша школа”, “Ми беремо те, що належить нам по праву”, “Учні опираються”.

Раніше в 2015 р вчителі провели 3-місячний страйк, протестуючи проти скорочення витрат на освіту. З тих пір вони ведуть кампанію за гідну оплату праці і зупинення недофінансування освіти.

Марш в Сан-Паулу проти реформи освіти за участю 10000 людей зазнав нападу військової поліції, що застосувала сльозогінний газ. У відповідь поліцейських закидали камінням. Щонайменше 9 людей були арештовані, 2 неповнолітніх побиті поліцією.

Джерело