Масовий страйк у Фінляндії та захоплення Гельсінгського університету

CPN1_ecVAAA1FCe18 вересня в Фінляндії відбувся масовий страйк, багатотисячні демонстрації а також захоплення однієї з будівель Гельсінгского університету студентами та викладачами. Загальне невдоволення населення викликано урізанням надбавок за понаднормові години, вихідні та святкові дні, погіршення умов праці, скорочення соціальних виплат.

Права партія Кокоомус (Національна коаліція) на минулих виборах посіла третє місце. В результаті троє міністрів виявилися членами цієї партії, вони і виступили ініціаторами антисоціальних скорочень.

CPLzZZ9WsAAytyzУ страйку взяли участь працівники транспортної сфери, деяких фабрик, магазинів, шкіл і дитячих садків, університетів, порту, пошти і навіть поліції. Було зупинено міжнародне і внутрішнє сполучення поїздів та автобусів, скасовані рейси з аеропорту Вантаа, не ходив громадський транспорт. Це вплинуло на закриття багатьох інших закладів, працівники яких не брали участь у страйку. Останній раз такі масштабні протести в Фінляндії відбувалися в 1986 році.

CPLqRKiU8AAcP9pНапередодні страйку, в четвер, загальними зборами студентів університету Хельсінкі було прийнято рішення про захоплення однієї з будівель – Портханія. Далі коментар Л.(анонімної учасниці подій): “Універ захоплювали дуже багато народу –  сотні дві-три. Весь день була асамблея, де вирішували що робити, як все організувати, які потрібні робочі групи і тд.Ввечері була вечірка, концерт і диско. Поки що всі сидять до вівторка, у вівторок буде велика генеральна асамблея “.

Анархісти беруть участь у захопленні будівлі, але більшість –  звичайні студенти. Вони втомилися від порожніх розмов про “інновації і розвиток”, зараз вони самі створюють ті зміни, які хочуть бачити в університеті та суспільстві.

Банер на фото: “Засуньте інновації собі в дупу”

Джерело