6 листопада 2010 року, початок о 12:00
у приміщенні Центру Візуальної Культури Національного університету«Києво-Могилянська академія»
Інформаційний антикапіталізм
(За інформаційне суспільство – проти інформаційного капіталізму)
Круглий стіл до 60-ї річниці запуску в Києві під керівництвом академіка Лєбєдєва першої в континентальній Європі електронно-обчислювальної машини
Програма
Народження та занепад «інформаційного суспільства» у 60-80-ті роки ХХ ст.
В.Терещук
Неможливість побудови “знаннєвого суспільства ” за капіталізму та соціалістична перспектива, як перетворення економіки на педагогіку.
Д.Пілаш
Утопія інформаційного та постіндустріального суспільства у ХХ ст., як наслідок та прояв “держави загального добробуту”. Крах великих сподівань та тріумф інформаційного капіталізму у так званих “постіндустріальних” державах.
О.Брюховецька
Ліва теорія медіа: Беньямін, Адорно, Енценсбергер –
В.Пономаренко
Розбудова інформаційного суспільства в СРСР. Проект ЗДАС академіка Глушкова, як спроба реалізації соціалістичних принципів наукового централізованого планування. –
Ю.Єршов
Від першої ЕОМ до ЗДАС та демократичного централізованого планування: спогади про академіків Лєбєдєва та Глушкова.
Класова боротьба за інформаційного капіталізму
З. Попович, Р.Подолян
Бізнес-стратегії інформаційних капіталістів. Права інтелектуальної власності , NVO, аутсорсінг, аутстафінг, ауттаскінг та інформаційні технології, як інструменти підвищення ефективності за рахунок роздроблення трудових колективів та посилення експлуатації. Приклад Полтавського ГЗК.
Р.Подолян
Використання інформаційно-комунікаційних технологій для посилення контролю над найманими працівниками та збільшення експлуатації (зокрема, відстеження не тільки результатів праці, а і місцезнаходження та характеру рухів робітників) –
Боротьба за егалітарне інформаційне суспільство сьогодні
А. Гнатюк
IT – як сучасний інструмент демократизації влади.
С.Кутній, Г.Ерман
Системний наступ на свободу обміну інформацією (на прикладі процесу над торрент-трекером Pirate Bay) та безперспективність реформістських проектів протидії (на прикладі електорального результату шведської піратської партії)
С. Киричук
Інформаційні технологій у боротьбі за соціалізм. Як збагатилося наше розуміння можливостей взаємодії між людьми, планування, можливих варіантів ліквідації товарно-грошових відносин. Якою має бути програма боротьби за культурні права пролетарів сьогодні.
Адреса:
Центр Візуальної Культури Національного університету«Києво-Могилянська академія»
м. Контрактова площа, вул. Григорія Сковороди, 2. Староакадемічний корпус, перший поверх