Акція проти корупції в НМУ ім.Богомольця

7HQ-UYib_Io30 вересня з 11:30 до 13:00 у центрі Києва пройшла акція студенток НМУ ім. Богомольця, у якій взяли участь учасниці незалежної студентської профспілки “Пряма дія”. Акція розпочалася біля Кабінету Міністрів України і пройшла маршем до Міністерства Охорони Здоров’я.
Учасники акції виступали проти корупції та “кумівства”, які тільки посилилися з появою нової ректорки Амосової. Перевдягнені у білі медични халати та чорні балахони, учасники акції під стінами МОЗу та КабМіну створили умовне кладовище з дерев’яними хрестами, як символ постраждалих від рук некваліфікованих медиків-убивць, яких продукує наша освітня система.

uPXDGS_m86MНаша позиція:
Ми, лібертарні студентські активіст_ки, притримуючись виключно антиавторитарного низового протесту маємо звернути увагу на деякі нездорові тенденції, що проявилися у згаданій акції.

По-перше, організація акції явно проводилася НЕ знизу догори, а навпаки. Існувала вертикальна директивна система, яка, на нашу думку, свідчить про політичну заангажованість акції. Це іде в розріз із позицією студентського руху й допускати цього не можна в жодному разі. Здійснюючи саме незалежний низовий простест студенти можуть отримати безцінні навички самоорганізації та захисту своїх прав! У протилежному ж випадку вони ризикують стати всього лише маріонетками у руках влади та політиканів!

По-друге, до організації акції явно були залучені не лише студенти, а й так звані “професійні активісти”, мотивація яких до участі в подібних ініціативах викликає деяку підозру. У захисті своїх прав студенти не потребують жодних посередників, вони можуть лише об’єднуватися з тими, хто так само захищає свої права. Ні в якому разі не можна допускати щоб студентський активізм ставав сходинкою для владних амбіцій.

По-третє, (і це напряму пов’язано з попереднім пунктом) спікери акції значно більше уваги приділяли bojfsjhPiE0проблемам розстановки влади у міністерстві, ніж проблемам студентів. Пряма дія категорично незгодна з такою позицією! Подібні явища говорять про сумну тенденцію політичної експлуатації студентського протесту, що недопустимо!

Якщо вам дійсно небайдужі ваші права, якщо ви хочете навчитися самостійно контролювати виконання законодавства й угод із ВНЗ, якщо ви потребуєте самоорганізації для боротьби з освітнім авторитаризмом:
-ніколи не звертайтеся для організації акцій до діючих депутатів, чи будь-яких нестудентських організацій;
-ніколи не беріть участі у проплачених мітингах – організовуйте свої, на яких мотивацією буде здобуття свобод, а не отримання грошей;
-вступайте у “Пряму дію” і поглиблюйте свою класову свідомість!