Активісти “Прямої Дії” навідалися до Печерської Гімназії №75

24082758

31 серпня, о 8-ій годині ранку до приміщення Печерської гімназії № 75 завітали заступник директора Н. Максименко, секретарка Д. Юрчик та звільнена педагогиня-організаторка Ганна Количева. “Це зі мною” – сказала охоронцю Н. Максименко і завела до гімназії 20 тітушок. Н. Максименко вскрила опечатаний кабінет і заявила, що справжній директор гімназії вона, а о 10-00 зібрала вчителів на нараду з приводу проведення свята Першого дзвоника. Вхід в гімназію, відповідно, було заблоковано та потрапити всередину не було можливості.

Коли прибули активісти Незалежної студентської профспілки “Пряма дія”, ситуація вже була вирішена за допомогою міліції та вищого керівництва МВС: Н.Максименко було доставлено до райвідділу міліції, а тітушки, побачивши, що до гімназії прибувають посадові особи Печерської РДА, управління освіти та Департаменту освіти, державна служба охорони і поліція вирішили розійтися.

Проте ми все-таки вирішили довідатися, що насправді відбувалося і навідалися до нового директора.
В ході розповіді з уст інших громадських активістів, правозахисників та адміністрації школи ми почули про колосальні статки людини, яка займала посаду директора. Нам був продемонстрований таємний кабінет, який був схований у шафі. Там ми мали змогу побачити велику кількість коштовної техніки і цінних речей, вартість яких значно перевищує тисячі доларів. Так, у кабінеті у директора знаходиться пральна машинка, унітаз та плазмовий телевізор. Під час штурму навчального закладу невідомими особистостями була зроблена спроба вивезти усі коштовні речі і встановити повний контроль над територією гімназії.

Також нам розповіли про багато махінацій, які використовувалися в гімназії  попереднім керівництвом. Поселення людей-працівників навчального закладу в приміщеннях підвалу в антисанітарних умовах, здача в оренду навчальних аудиторій школи після четвертої години дня, привласнення коштів які отримувалися з благодійних внесків – це далеко не весь список, який ми почули.
Подібний стан речей не є чимось новим: так, в червні цілих шість днів міські чиновники не могли потрапити в будівлю гімназії №75 – двері навчального закладу завжди були замкнені, а на стук ніхто не відчиняв, тому будівлю штурмували правоохоронці за допомогою лому та автогену.
Незважаючи на конфлікт, свято 1 вересня в Печерській гімназії № 75 відбулося, навіть не беручи до уваги обіцянки колишнього директора привести “тітушок” та зірвати урочистості.

Ситуація наразі спокійна, але конфлікт ще далекий до завершення.

Історію цього конфлікту ви можете прочитати також за посиланнями:
Історія конфлікті, грудень 2014
Штурм гімназії з ломом та автогеном

P.S. На прикріпленому фото зображений кабінет директора