Акція солідарності з жертвами теракту в Анкарі

16 жовтня, о 17-00 київські анархісти і анархістки пікетували Турецьке посольство в знак солідарності з жертвами теракту в Анкарі.catify1445160041080

Нагадаємо, що рівно тиждень тому, 10 жовтня на мітингу лівих, прокурдських і профспілкових організацій був здійснений теракт, в результаті якого близько 100 учасників загинули, ще близько 250 отримали поранення. Уряд використав теракт як привід для “закручування гайок”: у той же день в Анкарі перестали працювати Facebook і Twitter, потім ЗМІ заборонили публікувати будь-яку інформацію щодо теракту. У той же час влада готова покладати провину на курдські і ліворадикальні сили, що не може не обурювати своєю абсурдністю.

Активісти та активістки пікету посольства Туреччини виступили проти державного насильства і авторитарного ісламістського режиму Ердогана, який використовує ІГІЛ для боротьби з курдами.

По дзвінку турботливої охорони турецького посольства пікет відвідала “нова поліція”, яка, очевидно, вирішила проявити солідарність з турецькими поліцейськими і спробувала створити максимальний дискомфорт мітингуючим, при цьому демонструючи елементарне незнання законодавства.

Варто сказати, що державний і поліцейський терор в Туреччині має “славні” традиції.

Так, в 1977 році першотравневий мітинг організований Конфедерацією революційних профспілок Туреччини був обстріляний невідомими, а після обстрілу поліція спробувала розігнати присутніх на площі, використовуючи важку техніку і водомети, внаслідок чого виникла тиснява у якій постраждало навіть більше людей, ніж під час обстрілу.

А в 2013 році під час мирних демонстрацій (проект забудови парку Гезі був пов’язаний з комерційними структурами, що мають відношення до правлячої партії) протестуючих неодноразово розганяли за допомогою водометів, важкої техніки і сльозогінного газу.

Схожі статті

Напишіть відгук