Акція солідарності зі студентами ХДАК

dfGfNAS6dJs

29.09 в Києві біля будівлі МОН за ініціативою студентської профспілки “Пряма дія” відбулась  кція солідарності зі студентами Харківської державної академії культури.

Представники і представниці Прямої Дії, Автономної спілки трудящих , Чорної веселки та позаорганізаційні учасники-студенти висловили свою підтримку щодо боротьби з протиправним підвищенням оплати навчання в ХДАК, яке здійсньється шляхом примусу та залякування.
Під час акції ми надіслали скаргу до Міністра освіти та науки Квіта С.М. з таким текстом :

“Адміністрація Харьківської державної академії культури (далі ХДАК) чинить тиск на студентів, змушуючи підписати додаткову угоду до “Договору про підготовку спеціаліста з вищою освітою” ( зразок додаткової угоди надається). У пункті 1 даної додаткової угоди йдеться про внесення змін до розділу другого чинного Договору у такій редакції ”У разі дострокового припинення дії договору (відрахування за академічну неуспішність або за власним бажанням, переведення на навчання за рахунок коштів державного бюджету тощо), раніше внесена плата за навчання не повертається . У пункті 3 додаткової угоди адміністрація ХДАК пропонує скорегувати 3-й розділ Договору таким чином : “ХДАК має право змінювати плату за навчання не частіше одного разу на рік станом на 1 лютого поточного року і не більше як на офіційно визначений рівень інфляції за попередній календарний рік”. Свої дії адміністрація ХДАК пояснювала якимось документом, який нещодавно видав Кабінет Міністрів, але надати вона його так і не змогла. Ми ж , незалежна студентська профспілка “Пряма Дія”, знайшли єдиний документ, яким могли прикриватися ХДАК, а саме постанова № 634 від 19 серпня 2015 року. Але в данній постанові йде мова про затвердження Типового договору про надання освітніх послуг між вищим навчальним закладом та фізичною (юридичною) особою. Тобто дана постанова стосується лише тих студентів, що вперше підписують контракт, вступаючи до ВНЗ, а не тих, хто має дійсний контракт.

iAi2dol7HXsНаголошуючи на тому, що адміністрація ХДАК чинила тиск на студентів , а саме: погрожувала “погіршенням стосунків” з адміністрацією та викладачами та відрахуванням з академії , ми вимагаємо :
1. Припинити тиск на студентів, що не підписали додаткову угоду до діючого Договору;
2. Анулювати вже підписані додаткові угоди;
3. Відмінити постанову № 634 , а саме розділ “Плата за надання освітніх послуг та порядок розрахунків” пункт № 8 “Розмір плати за надання освітньої послуги у повному обсязі встановлюється в національній валюті, при цьому виконавець має право змінювати розмір плати за навчання не частіше одного разу на рік і не більше як на офіційно визначений рівень інфляції за попередній календарний рік з обов’язковим інформуванням про це замовника”;
4. Провести перевірку щодо вищезгаданих фактів тиску на студентів та відсторонити винних від роботи”.

Незалежна студентська профспілка “Пряма дія” закликає не підписувати подібні сумнівні угоди, тому що ви маєте на це повне право, а також виступати з протестом проти невигідних для студента умов нового договору про надання освітніх послуг.