Протести освітян в Мексиці

У мексиканському штаті Оахака вчителі закидали коктейлями Молотова будівлю Національного виборчого інституту. Члени радикального профспілки освітян намагаються зірвати заплановані на 7 червня федеральні вибори, в рамках яких повинні обирати губернаторів штатів, мерів міст та депутатів.

Вчителі ж заявили, що не допустять голосування, поки чиновники не відмовляться від закону, за яким шкільні педагоги повинні самі складати іспити і підтверджувати свої професійні знання та навички. “Діюча влада – єдина причина, по якій наша профспілка існує. Ці чиновники повинні не обиратися, а піти у відставку. Якщо вони не визнають минулу реформу помилковою, ми будемо і далі проводити подібні акції і вони будуть ще масштабнішими”, – зазначив член Радикального профспілки вчителів Адріан Рамірес Кастільо.

До того ж 16 тисяч виборчих бюлетенів були спалені в штаті Оахака у розпал страйку, до якого закликає Національна координація працівників освіти (CNTE). У штаті Герреро учасники Координації працівників державного утворення (CETEG) спалили 87 тисяч бюлетенів. Також повідомляється про підпали виборчих дільниць у штатах Халапа і Пуебла.

Майбутні вибори ставляться під сумнів великою кількістю людей, особливо після зникнення 43 студентів у штаті Герреро. До того ж за останній час відбулися масові вбивства у штатах Тлатлайя, Танхуато, Апатіган, 30 людей зникли у місті Чілата. Все це викликає ще більшу недовіру до влади, тотальна корумпованість якої є загальновідомим фактом.

EGbjzWVYvAQOsm3cn5u80E