Студенти пікетували адміністрацію президента

Сьогодні, 8 червня, активісти профспілки “Пряма Дія” прийшли під стіни Адміністрації президента з вимогами не підписувати закон № 1447, який дозволяє релігійним організаціям відкривати свої освітні заклади.

Цей закон порушує Конституцію України, зокрема 35 статтю, в якій йдеться про те, що школа має бути відокремленою від церкви.

Закон також суперечить 53 статті Конституції, в якому зазначається, що саме держава зобов’язана першочергово забезпечувати освітою всіх бажаючих, а не перекладати ці обов’язки в “дбайливі” руки релігійних установ.

Але, навіть якщо заплющити очі на юридичні аспекти, то очевидно, що суспільний прогрес можливий лише за умови адекватного фінансування наукових та освітніх інститутів та розвитку їх в рамках світського гуманізму, а не псевдонаукових концепцій, які пропонує церква.

Крім того, варто зазначити, що якщо в церкви є зайві кошти на здійснення освітньої діяльності, то, можливо, варто зобов’язати її сплачувати податки на рівні з іншими суб’єктами підприємницької діяльності, а отримані кошти направити на дофінансування критичних напрямків в цій галузі (наприклад, на відкриття таких необхідних наразі закладів дошкільної освіти)

Це була перша акція, в рамках кампанії проти клерикалізації, вподальшому сподіваємось на підтримку студентських та наукових колективів та всіх небайдужих громадян.

Ні клерикалізації освіти!

sq6aYMyEZMI

L_obaRhYMVY

5PCB7eniTn4

JDyO_wNUwp8

bJEPbwzwfC8