“Ми краще ходитимемо голими, ніж одягнемо цей вироблений у жахливих умовах одяг (sweatshop clothing)”, – заявив журналістам один з демонстрантів, одягнений в картонний транспарант.
Як і більшість речей у Великобританії, університетський одяг виготовляється в бідних країнах, де люди працюють у небезпечних умовах і отримують мізерну заробітну плату.
Студенти хочуть, щоб британські навчальні заклади використовували свій вплив для створення належних умов для працівників подібних підприємств.
“Університети замикають цей ланцюжок поставок – у них укладено великі контракти з компаніями, що виробляють електроніку і одяг. Але вони не використовують свій вплив, щоб припинити ці жахливі правопорушення”, – додав інший учасник акції протесту.
“Якби університети доєдналися до Спілки захисту прав робітників (Worker’s Rights Consortium), група інспекторів мала б відвідати усі фабрики-постачальниці університетів і забезпечити наявність механізмів самозахисту для тамтешніх робітників. Це дозволило б робітникам, у випадку порушення їхніх прав, звернутися до Спілки захисту прав робітників, після чого Спілка інформувала б університет, а університет, в свою чергу, чинив тиск на керівництво фабрики з метою усунення правопроушень”.
Роб Ебрамс із Університету Суонсі (Swansea University) стверджує, що студенти хочуть, аби їхні університети діяли етично. “Багато хто з нас вивчають тут політологію або географію. На заняттях нас вчать тому, що компанії мають дбати про умови праці своїх робітників. Але насправді найбільші компанії нашої планети роблять абсолютно протилежне.”
Джерела:
guardian.co.uk
ukranews.com