Ми солідарні з трудящими Кривбасу!

Акція у Кривому Розі з вимогами до Абрамовича, Коломойського і Ахмєтова вдічі підняти зарплати відбулася 11 травня (за 3 дні до київської) і зібрала кількасот найбільш активних шахтарів.

«Підвищення соціальної напруги внаслідок зниження реальної заробітної платні — одна з причин ескалації насильства в Україні, що може призвести до її розпаду. Шахтарі, як частина організованого робітничого руху, є силою, що може стабілізувати ситуацію в країні. Їхні власні загони самооборони — шахтарські сотні — не допустили насилля провокаторів з обох боків (націоналістичного та проросійського) в Кривому Розі та в Краснодоні. Вони потребують солідарності. Ми вимагаємо від олігархів не загострювати і без того непросту соціальну ситуацію» , — заявив під офісом СКМ представник соціалістичного об’єднання «Ліва опозиція» Захар Попович.

У разі продовження конфлікту між шахтарями та великими капіталістами акції протесту триватимуть.

-Ось цей банер з написом – “Пухнастим рабовласником бути не вдасться” – ви самі малювали?
-Так.
-Що ви хочете цим сказати?
-Ахметов, Коломойський та Абрамович є власниками всього криворізького залізорудного басейну. На обкладинках глянцевих журналів ці люди усміхнені, впевнені в собі, в інтерв’ю скромні. Вони є “успішними прикладами для наслідування” для нашого покоління та покоління наших батьків. Нещодавно ці люди стали ще багатшими, адже гривня впала, доллар виріс, а отже, експорт із КЗРК та Євраз ”Суха Балка” приносить ще більші прибутки. Forbes не розповідає про те, що їхні статки збільшились рівно на стільки, скільки забрала інфляція у тих самих шахтарів та інших найманих працівників. Bloomberg не пише про те, що шахтарів (чия праця створює багатство мільярдерів) із отруєнням метаном просять замість реєстрації травми на виробництві, піти додому відпочити, що рівносильно вбивству, адже наслідки отруєння метаном можуть проявлятись не одразу і без своєчасної медичної допомоги призвести до фатальних наслідків. The Еconomist не пише про те, що з 10 годин, проведених на шахті робітник отримує оплату за 8, адже за той час, доки він на шахті добирається до рудовища, йому не платять. The Wall Street Journal не розповість, як “пацани” вивозять профспілкових активістів “на кар’єр”, щоб не виносили сор із ізби. Про це все скажемо ми.
-Представтесь, будь-ласка.
-Артем – студенстська профспілка “Пряма Дія”.

Активіст соціалістичного об’єднання “Ліва опозиція” Захар Попович заявляє в мегафон: “Підвищення соціальної напруженності внаслідок зниження реальної заробітної платні є причиною загострення ситуації в Україні; є тим підгрунтям для ескалації насилля в країні, що може призвести до її розпаду. Шахтарі, як частина організованного робітниичого руху, є тою силою, що може стабілізувати ситуацію в країні, і вони вимагають гідного ставлення до себе. Вони організували власні загони самооборони – шахтарські сотні, які вже довели свою ефективність, не допустивши насилля провокаторів з обох боків (націоналістичного та проросійського) в Кривому Розі та в Краснодоні. Вони потребують солідарності. Ми вимагаємо від олігархів не загострювати і без того непросту соціальну ситуацію” .

За декілька хвилин активісти зі своїм інвентарем вже йдуть по проїжджій частині, скандуючи гасла “Шахтарям Кривбасу – зарплати в два рази“, закликаючи перехожих до солідарності. Діставшись до офісу наступного товстосума – відділення з обслуговування VIP-клієнтів “Приватбанку”, який нажив собі своє “Межигір’я” шахтарською працею, активісти повторюють дійство.

У свою чергу Захар Попович підкреслив, що міжнародний лівий рух готовий надавати підтримку шахтарям — зокрема, їхні вимоги було озвучено у Лондоні під час парламентських слухань 12 травня. Найближчим часом будуть організовані акції солідарності не лише в Києві, а й в ряді європейських міст.

Активісти повідомляють, що вони пильно стежать за ситуацією у Кривому Розі.

Схожі статті

Напишіть відгук