Напад на Центр візуальної культури при Могилянці

Нападники діяли підготовлено та організовано, і якби їм вдалось зайти в галерею, де проходив захід, наслідки були б значно серйозніші. Після цього невідомі втекли через вихід НаУКМА, котрий тимчасово відкритий та не охороняється. З приміщення ЦВК всім довелось вийти — все було затравлено газом, котрий ще довго вивітрювався.

Міліція прибула доволі швидко і взяла свідчення у очевидців, а оперативно-розшукова служба провела обстеження приміщення. Разом з цим, особливого ентузіазму в представників правоохоронних органів не було, і замість 161 статті (розпалювання расової ворожнечі), скоріш за все буде відкрита справа за статтею “хуліганство”.

Важливо, що тема ЛГБТ викликає чи не найбільше ажіотажу серед ультраправих, і це вже не перший випадок застосування насильства під час подібних заходів. Так у вересні минулого року невідомі намагались зірвати презентацію книги “120 сторінок содому” в книгарні “Є” та на книжковому Форумі у Львові, а вже в жовтні того ж року ультраправі зпалили галерею “Я” Павла Гудімова, в якій обговорювалась ця книга. Тоді на ресурсах ультраправих з’явились радісні коментарі в дусі «невідомі патріоти покарали дегенератів».

Нагадаємо також, що 20 жовтня правими активістами була здійснена[url=http://direct-action.org.ua/?p=475] спроба зірвати відкриті збори профспілки “Пряма дія”, що саме відбувалися у Центрі візуальної культури. Але тоді активістам вдалося заблокувати группу праворадикалів і недопустити їх в приміщення центру.

Хто саме вчинив напад в суботу поки невідомо, але оскільки нападники добре орієнтувались на території Києво-Могилянської академії, досить обґрунованою є підозра, що до організації мали стосунок могилянські ультраправі студенти, котрі не вперше здійснюють тиск на Центр візуальної культури.

Схожі статті

Напишіть відгук