“НаУКМА позиціонує себе як один із кращих університетів. Тобі розповідають про вільний вибір предметів та можливість одержати “щасливий квиток” – диплом НаУКМА. Те, що насправді хвалений диплом НаУКМА – просто нікому не потрібний папірець, а вільний вибір курсів не такий вже і великий, ти дізнаєшся вже набагато пізніше. Адміністрація не попередить першокурсників про темну сторону університету. Тому це маємо зробити ми. Університет – це студенти і викладачі, які можуть і мають змінювати університет. Ми хочемо закликати студентів до самоорганізації: щоб вони не боялися захищати свої права та змінювати університет,” – заявила студентка НаУКМА та членкиня “Пряма Дії” Даша.
[align=center] Листівка :[/align]
[align=center]Першокурсники![/align]
[align=center]Студентська профспілка «Пряма дія» вітає вас
у Києво-Могилянській академії![/align]
[align=center]Почнемо з життєво важливої інформації
для перших днів навчання:[/align]
Перше, про що важливо пам’ятати, – «благодійний внесок» на розвиток НаУКМА, який сплачують чи відпрацьовують впродовж навчання, – є ДОБРОВІЛЬНИМ, тобто ніхто НЕ ЗОБОВ’ЯЗАНИЙ його сплачувати чи відпрацьовувати. Оскільки достоту невідомо, куди і яким чином ці гроші використовуються, профспілка рекомендує не робити внески, допоки не з’являться детальні публічні звіти про їх використання.
Вам також НЕ ОБОВ’ЯЗКОВО підписувати так звану «корпоративну угоду». Загалом, єдине, що ви втратите без угоди та без відпрацювань – це «диплом НаУКМА» (не плутати з державним дипломом про закінчення НаУКМА), – красивий папірець, що, однак, не потрібен жодній установі і практично не надає одержувачу жодних переваг. Чи треба він вам, чи ні – вирішувати особисто вам. Реальних бонусів від “корпоративної угоди” мало, а на практиці ними користується лише меншість з тих, хто її підписав.
У деканатах можливі моральний тиск і намагання схилити до співпраці, там вам рекламуватимуть відпрацювання як «досвід роботи» і «допомогу університету». Досвід роботи є важливим, а допомога університету заслуговує поваги, однак вона має бути добровільною, а достойна праця – оплачуваною. Нам слід привчати водночас себе і свій університет до цього.
Далі, відкривати «Копилку» у «Приватбанку» не обов’язково, вигідність послуги є вкрай сумнівною. Сміливо відмовляйтесь від цієї опції.
Нудні лекції можна пропустити, в НаУКМА вільне їх відвідування і вам за це ніхто не має права знижувати оцінки. Але з англійською і фізкультурою слід бути обережнішими. Поки що неочевидна порада: англійську і фізкультуру не варто прогулювати. Сенс цього побажання стане зрозумілим під кінець семестру.
І останнє: якщо виникнуть будь-які проблеми у деканаті, житловому відділі, в гуртожитку, на кафедрі – сміливо звертайтесь до “Прямої дії”, розв’язуватимемо проблеми разом!
[align=center]Що воно за університет?[/align]
Будь-який університет, зокрема і Могилянка, є місцем, де студенти здобувають специфічні професійні знання і навички, засвоєння яких у конкретного випускника через 4 роки (а в когось ще раз через 2), буде засвідчене дипломом державного зразка (не плутати з дипломом НаУКМА). Диплом державного зразка – це ламінована картка, схожа на ту, що видають після закінчення школи, тільки з іншим написом.
Здобуваючи професійні знання і навички, людина не перестає робити й інші речі: заводити нові знайомства, розважатися, займатися громадською діяльністю. Саме тому, крім офіційної мети, університет завжди прямо чи опосередковано виконує й інші фукції: допомагає займатися самоосвітою (в Могилянці, наприклад, інформатик може взяти курс з лінгвістики, а правник – отримати сертифікат з перекладознавства тощо; це стосується всіх спеціальностей), організовує дозвілля (дні факультетів, КВК, вечірки, тощо), сприяє роботі студентських організацій (надає їм помешкання, трохи грошей ітеде).
Те, якими будуть завдання чи місія університету, залежить від викладачів і студентів – тобто від нас із вами. Тому, якщо ви хочете брати участь у визначенні того, що і як саме вчити на парах, що робити між парами і після пар – доведеться цікавитися станом університету й висловлювати власну думку. Перший час вам буде не до того, адже нові враження і нове середовще забиратимуть більшість зусиль і часу, але коли стане зрозуміліше, де ви опинилися, пам’ятайте, що Могиляка – це в першу чергу ми з вами, і її варто намагатись змінювати на краще.
Hint: Ще одна річ, яку варто зробити з перших днів – створити спільну скриньку або розсилку (радимо на gmail.com) для студентів однієї спеціальності одного року навчання. Також радимо зареєструватись у соцмережі «Facebook» – там ви знайдете більшість могилянців.
[align=center]Хто є “Пряма дія”?[/align]
Однією з організацій, яка намагається впливати на життя Могилянки «знизу», є могилянський осередок Незалежної студентської профспілки «Пряма дія». Ми виступаємо за вільну та безкоштовну освіту, побудовану на засадах рівності та кооперації. Головний напрям роботи профспілки – захист прав студентів. На практиці це означає відстоювання їхніх інтересів перед адміністрацією університетів та міністерством освіти, розробку пропозицій з оптимізації навчального процесу, вирішення конкретних проблем студентів тощо. Також на базі профспілки діє самоосвітній проект «Вільна школа» та покази соціально-критичного кіно в “Кіноклубі” із подальшим обговоренням.
Хочеш знати більше?
Заходь на наші сторінки:
http://direct-action.org.ua/
http://facebook.com/pd.kma
http://pd-kma.org/
В разі потреби не соромся і пиши нам на пошту: [email protected], а краще – на фейсбук (http://facebook.com/pd.kma)