Новий старий міністр освіти означає остаточне знищення освіти

Постать Дмитра Табачника з самого початку його призначення міністром освіти (це сталося в березні 2010 року) викликала спалахи незадоволення серед більшості студентства. Повторне призначення на міністерську посаду одіозного чиновника означає подальше загострення ситуації в освіті, що виллється у студентські протести.

На думку профспілки “Пряма дія” освітня політика Дмитра Табачника була і буде орієнтована на переведення освіти на ринкові рейки. “Міністерство освіти та науки продовжує неоліберальну політику своїх попередників, намагаючись остаточно перетворити освіту з суспільного блага на платну послугу, на привілей,” – повідомили у профспілці.

“Табачник нас навчив тільки одному – свої інтереси ми можемо відстояти лише на вулиці”, – зазначають у профспілці: “Це ми будемо робити і далі. Лише самоорганізація та незалежний низовий протест студентів, викладачів та науковців може врятувати нашу науку та освіту”.

Нагадаємо, що у відповідь на ініціативи Дмитра Табачника восени 2010 профспілкою “Пряма дія” було розгорнуто кампанію проти комерціалізації освіти. Студентські протести охопили тоді 14 міст, на вулиці вийшло близько 20 тисяч студентів, основною вимогою яких було скасування постанови про введення у вишах платних послуг. Тоді студентство перемогло: більшість їхніх вимог було виконано.

Але постанова про платні послуги – не єдина “блискуча ідея” міністра освіти. Серед інших його ноу-хау можна перерахувати:
• скорочення обсягу державного замовлення у вишах на 42%;
• намагання просунути недосконалий закон Про вищу освіти, що суперечив інтересам студенства та викладачів;
• проведення у Києві сумнівного Форуму міністрів освіти;
• намагання недопустити, аби колектив НТУУ КПІ після закінчення контракту ректора Михайла Згуровського самостійно обрав собі керівника.

Доля закону Про вищу освіту досі не вирішена, хоча закон більше півроку перероблявся спеціально сформованою для цього комісією на чолі із М.Згуровським. М.Згуровський лишився ректором НТУУ КПІ завдяки підтримці студенства – адже сперечатися із 5000 студентів, що стояли під воротами МОНМС із вимогою “прибрати руки від КПІ”, Дмитро Табачник не наважився.

Що ж до Форуму міністрів освіти, то у відповідь на намагання міністра вирішити долю освіти за зачиненими дверима та без думки студентсва, профспілка “Пряма дія” восени 2011 року намагалась провести Контрфорум “Інший бік освіти”, успішному проведенню якого завадила міліція. “Ми хотіли розповісти про реальні проблеми у галузі освіти, про те, як студенти бачать альтернативу сучасносу стану речей. Намагалися провести ряд лекції і семінарів, але проти нас виставили спецпідрозділи міліції”, – згадують учасники контрфоруму. – “На студентському контрфорумі було кілька сотень учасників з різних країн: Грузії, Білорусії, Росії, США, Великобританії. Якби не студентські протести, форум міністрів залишився б ніким не поміченою “галочкою” в послужному списку Дмитра Табачника”.

Незалежна студентська профспілка «Пряма дія»

Схожі статті

Напишіть відгук