Освітяни, не даймо себе використати!

Але про які реформи справді йдеться? Чи відчули Ви будь-які покращення в освітній галузі за останні півтора роки, відколи галуззю управляє нова команда? Чи отримали Ви вищу зарплату? Краще забезпечення школи? Більше книг до бібліотек? Більше грошей на ремонт школи чи університету? Менше навчальне навантаження? Чи відчуваєте Ви, що держава дійсно цінує Вашу працю?

Безперечно, проблеми в освіті — не новина останніх двох років. Проте ніколи ще глибина кризи в освітній галузі не поєднувалася з настільки цинічним використанням і без того невеликих освітніх бюджетів у власних бізнесових цілях керівниками галуззю. Ви, напевне, чули про те, як університети змушують платити гроші за доступ до веб-сайту www.osvita.com , котрий належить синові чиновника Міністерства освіти. Як через близькі до очільників міністерства фірми створювалася за державні кошти Єдина державна база з питань освіти. Таких прикладів — безліч. Усі вони поєднані одним: прагненням використати освітню галузь країни для власного збагачення.

Чи готові Ви взяти на себе відповідальність та підтримати пропонований таким міністерством “курс реформ”?

Ви щодня берете на себе відповідальність попри всі негаразди приходити в класні кімнати та університетські аудиторії, щоб вчити та навчатися разом зі своїми учнями та студентами. Час показати, що саме Ви першочергово маєте право говорити про те, які зміни потрібні українській освіті . Ви своєю роботою заслужили на те, щоб Вас слухали, а не просто використовували для схвалення чергових порожніх стратегій та демонстрації “згоди” з політикою керівництва МОНМС. Якщо далі мовчатимуть вчителі та викладачі, то на кого залишається сподіватись цій країні?

Ми переконані, що Ви так само усвідомлюєте: прийняття Національної стратегії розвитку освіти, законопроекту “Про вищу освіту” чи Етичного кодексу вчителя не мають жодного сенсу, допоки керівництво галуззю використовуватиме освіту у власних цілях. Тим більше, що ці документи мають досить мало позитивної вартості; до того ж, у разі затвердження, вони можуть стати додатковими важелями тиску на освітян.

Підтримавши такі ініціативи під час З’їзду, Ви легітимуєте теперішню освітню політику. Ми закликаємо Вас говорити правду про стан освіти, її проблеми та вимагати дійсного їх вирішення, а не прийняття чергових програмних документів . Українська освіта знаходиться на шляху занепаду. Тому час згуртуватись усім, хто дійсно дбає про її майбутнє, та без остраху висловити свою позицію.

Зі сподіванням, солідарністю й повагою,
Студентська профспілка “Пряма дія”

Схожі статті

Напишіть відгук