Анна Латіс : “Крім того, що мені було відмовлено, я дізналася, що я вагітна і принесла їм з поліклініки довідку, що стою на обліку” .
За кілька місяців Анна отримала повістку до суду. Усі отримані дівчиною знання альма-матер конвертувала у гривні. Суд зобов’язав її повернути державі понад 20 тисяч гривень. Мовляв, випускниця не працює за фахом, отже, порушує угоду про відпрацювання у держструктурі.
Анна Латіс, випускниця університету : “Я не відмовлялася працювати. Навпаки думала, виросте дитинка, піде в садочок і я піду працювати. Я не хочу сидіти вдома, я навпаки хочу працювати з дітками в школі” .
Ректор Житомирського університету каже, – проблема із бюджетниками, які не відпрацювали обов’язкові три роки на державу, виникає дедалі частіше. І наголошує, щоби не доходило ду суду, слід змінити закон про освіту.
Петро Саух, ректор ЖДУ ім. І. Франка : “Треба змінювати законодавство. Вже не той час. Якщо вчора у нас було 60% державних установ і організацій, куди ми могли відправляти студентів-державників, то сьогодні ми маємо мінімум державних організацій, куди ми можемо направити. А решту куди?”
На це питання, не можуть відповісти і в обласному управлянні освіти. Те, що Анні не знайшли місця, пояснюють надміром робочих рук. Кажуть, – якщо раніше не знали, як заманити на підприємство молодого фахівця, то нині не знають, де знайти йому роботу.
Олександр Пастовенський, начальник Житомирського обласного управління освіти : “У поточному році ми вперше мали серйозну проблему з тим, куди працевлаштувати випускників після вищих навчальних закладів. Цю проблему ми розв’язали, але я розумію, що напруга у цьому плані зростатиме” .
Анна Латіс має право оскаржувати рішення суду про відшкодування витрат на її освіту – запевняє юрист Руслан Годований. Каже, – університет сам порушив процедуру працевлаштування.
Руслан Годований, юрист : “Однозначно не платити, якщо є докази того, що вона була вагітна. Я думаю, є довідки. Закон чітко говорить: якщо людина була вагітна, вона звільняється від роботи впродовж трьох років на підприємстві. Якщо вона буде проходити три роки по догляду за дитиною, це зарахується їй в стаж” .
Нині Анна Латіс готує документи для подання апеляції. Каже, якщо для неї знайдуть вакансію – відпрацює необхідні три роки.
Оксана Трокоз, Роман Гринь
5 канал