Що далі в ліс, то більше дров. Порушення учнівських прав у Вінницькому ПТУ.

Розбираючи конкретні факти тиску, активісти дізнались, що учні щодня прибирають приміщення корпусу. І не лише власні аудиторії, а й загальні коридори та кабінети, в яких навіть ніколи не займалися. На фоні цього виглядає дещо дивним той факт, що за штатним розписом в училищі з одним триповерховим навчальним корпусом працює сім прибиральниць.

Окрім того, мешканці та мешканки гуртожитку за наказом директора прибирають ще й у гуртожитку, причому у навчальні години. Але специфіка навчального плану така, що заняття з виробничого навчання не можна пропускати – ніхто не погодиться прийняти брюки з однією штаниною в людини, яка чергувала замість пар. Через це пари, пропущенні для прибирання в гуртожитку, доводиться відробляти окремо, у вільний час.

Але вільного часу за законами гуртожитку в учнів лишається не так і багато. Якщо вірити затвердженому печатками розкладу. Розклад досить щільний: тут і ранкова зарядка, і навчання, і самостійна підготовка. Серед інших обов’язкових заходів зазначено, наприклад, щоденний перегляд новин. У дужках навіть вказано назву програми, яку треба дивитися – ТСН, – мабуть щоб не переплутали з новинами в соцмережах:)

При цьому в кімнатах немає навіть розеток – лишається незрозумілим, як учні ХХІ сторіччя мають готуватися до навчання. Кілька розеток є в побутовій кімнаті, дві на кухні. Якщо врахувати, що на одну кухню припадає в середньому від 30 до 40 мешканок та мешканців, увечері до розеток вишиковується довжелезна черга – щоб принаймні телефони встигнути зарядити. О 22.00 черга зникає, бо кухня з двома розетками, двома конфорками та двома холодильниками (sic!) зачиняється на ніч. Вночі світло в коридорах вимикається, і до вбиральні учні ходять по партизанськи – навпомацки. Причина такого стану речей, за версією адміністрації, – стара радянська проводка, непристосована до сучасних навантажень мережі. Звичайні закони фізики. Закони, які незрозумілим чином не діють у другому корпусі цієї самої будівлі, де мешкають сторонні орендарі, які не мусять відмовлятися ні від телевізорів, ані від власних холодильників і бойлерів, ані від цілодобового доступу до кухні.

Досвід підказує, що й це, напевно, не вичерпний перелік порушень учнівських прав. Що ж, на те й існують порушення, щоб профспілки боролися за їхнє усунення! Вінницькі учні та учениці готові до боротьби – і це надихає профспілку боротися разом з ними!

Далі буде…

Схожі статті

Напишіть відгук