Що хвилює студентів: їжа чи освіта?

«Всього і одразу» вимагали активісти студентської профспілки «Пряма дія» під стінами Міністерства освіти. Озброївшись ударними інструментами і плакатами, 20 студентів про своє бажання змін у системі вищої освіти заявляли гучно.

Активіст «Прямої дії» Сергій Мовчан переконаний, що потрібно кардинально змінити модель освіти з ієрархічної, вертикальної на горизонтальну. Важелі управління, каже студент, повинні належати безпосереднім учасникам навчального процесу, тобто студентам, аспірантам і викладачам.

«Та система освіти, що існує зараз, навіть без тих нововведень, які зараз вводяться, вона вже не така, як потрібно, вона вже репресивна, вона побудована за принципом, що нам спускається згори, що ми маємо вчити, що ми маємо робити. Ми прийшли з нашим баченням. Багато з того, що ми пропонуємо, вже існує. Вільний вибір курсів – це вже реальність, цілодобовий доступ до гуртожитків – це реальність, безкоштовне навчання – що тут неможливого?» – запитує Мовчан.

Свої вимоги учасники акції передали головному представнику департаменту освіти Дмитру Ручці. Чиновник пообіцяв: усі вимоги будуть розглянуті протягом місяця, після чого активістам надішлють письмову відповідь. Про те, якою приблизно буде відповідь міністерства, студентка Роксолана Машкова, вже «знає». Протест під назвою «Все й одразу» вона називає швидше неформальним привітом, аніж дієвою акцією, і в те, що їхні вимоги врахують, не дуже вірить.

«Ми навіть не розраховуємо, що ці вимоги виконають, тому що та система освіти, яку ми описали, не вигідна тим, хто покриває чиновників – ні бізнесу, ні державі. Вона вигідна лише людям, учасникам освітнього процесу, і тому, ми будемо робити все, щоб змінити систему освіти знизу, як ми це завжди робили», – розповідає студентка.

Натомість члени молодіжної організації Партії регіонів «Молоді регіони» пропонують усі освітні проблеми «заїдати». На Контрактовій площі семеро активістів влаштувати «Кулінарну школу студентського виживання». На двох пластикових столах вони розмістили електричну плитку, посуд і кухонне приладдя.

За підрахунками координатора акції Андрія Кучера, середньостатистичний студент може витратити на продукти харчування 90 гривень. Саме на цю суму активісти «Молодих регіонів» купили овочів та сосисок. Дивувати перехожих вони взялись традиційними студентськими стравами.

«Будемо готувати студентський бутерброд, будемо піджарювати вермішель і робити холодне тістечко з хліба та варення», – розповів Кучер.

Тим часом українські університети намагаються заощадити на платні за комунальні послуги, теплопостачання та електроенергію. Для цього виші ущільнюють навчальний процес та подовжують канікули. Держказначейство з вересня заблокувало їхні рахунки і не дає розпоряджатися навіть тими коштами, які університети заробили самі.

Джерело: radiosvoboda.org

Схожі статті

Напишіть відгук