Столичні студенти підробляють кур’єрами, продавцями та вантажниками – дослідження

Такі дані опитування оприлюднив директор Державного інституту сімейної та молодіжної політики Андрій Мішин на прес-конференції “Де підробляють українські студенти?”.

“Основні напрямки підробітку студентів: поширенням рекламної продукції та листівок займається 21%, кур’єрами працюють 19%, вантажниками, продавцями або промоутерами у супермаркетах – 17%”, – сказав він.

За словами Мішина, ще 12% студентів підробляють у фаст-фудах та інтерв’юють перехожих на вулицях, 11% – офіціанти у кафе та барах, 9% – репетитори, 8% – займаються комп’ютерним програмуванням, 4% – перекладачі, 3% – фрілансери, 2% – доглядають за хворими та працюють няньками, і нарешті найменша кількість студентів – лише 1% – задіяна на будівництві.

З’являється також можливість сезонного підзаробітку, зокрема влітку можна влаштуватися до дитячого табору. Там полюбляє працювати 7% студентів.

Щодо середньої заробітної плати, яку отримують студенти, то вона становить близько 2,5 тис. грн на місяць. Зарплату у межах 1-2 тис. грн отримує 41%, однак вони працюють по 10-15 робочих днів, а 1 тис. грн заробляє лише 18% осіб.

51% студентів витрачає зароблені кошти на продукти, одяг та транспорт, 32% – на культурні розваги та подорожі, і лише 14% – на оплату навчання.

Директор державного інституту сімейної та молодіжної політики також зауважив, що з-поміж усіх працюючих студентів 48% проживають з батьками, 28% – у гуртожитках, а 11% – орендують житло.

“Загалом за останні 3-5 років на 15% збільшилася кількість працюючих студентів, і пов’язано це зі зміною ціннісних орієнтирів, а не через бідність. Просто люди налаштовані на роботу, вони планують своє життя”, – резюмував Мішин.

Джерело: osvita.ua

Схожі статті

Напишіть відгук