Під час ходи лунали гасла “зання -не товар, універ – не базар!”, “ви нам корупцію, ми вам – революцію!”, ” студенти не пробки для дирок в бюджеті!”, “самі вкрали -самі платіть!”, ” свобода, рівність, студентська солідарність!”.
Під стінами управління відбувся півгодинний мітинг на якому були озвученні та поясненні вимоги протестувальників, виходячи з яких стало зрозумілим, що студенти виступають
– за повну відміну постанови №796
– за підвищення стипендій
(до прожиткового мінімуму і прив’язка до нього)
– за здешевлення їдалень
(прозорі тендери і відсутність націнок)
– за публічну фінансову звітність
(від адміністрації ВНЗ до міністерства з публікацією звітності на електронних ресурсах установ)
– за вільний вибір предметів
(формування навчальної програми спільно з викладачами факультету)
– за підвищення зарплат викладачам
(зменшення навантаження і підвищення зарплат, що дозволить займатись науковою діяльністю)
– за цілодобовий доступ до гуртожитків, студентам, які там проживають
– за доступну освіту
(збільшення держзамовлення і прозорість формування ціни за проживання в гуртожитку та ціни за навчання – для студентів, що навчаються за контрактом).
Після сорокахвилинного очікування і скандування “Віктор Івановичу, вийдіть до нас!” молоді вдалось викликати на вулицю начальника управління освіти та науки в Хмельницькій області Очеретянко В.І.
В результаті нетривалої дискусії Очеретянко погодився зі справедливістю і правомірністю студентських вимог. Він взяв звернення до президента, премєр-міністра та міністра освіти і пообіцяв довести звернення з трьохстами підписами до керівництва республіканського рівня.
Також було обговоренно питання щодо нового проєкту закону “Про вищу освіту”. Дізнавшись, що законопроект викликає крайнє обурення в хмельницької молоді начальник управління пообіцяв донести пропозиціїї хмельничан до відома міністра під час їхньої зустрічі, що має відбутися в Київі 19 листопада. Студенти в свою чергу пообіцяли нанести начальнику управління ще один візит в понеділок 15-го, і до цього часу потезово викласти свої претензії щодо нового законопроєкту.
Під час підготовчого етапу акції представники “Дітей Кризи” зіткнулися с протидією з боку адмінстраціїї більшості вишів а також з саботажем зі сторони представників офіційних профкомів та студентських рад деяких закладів.
В підтримку акції відбувалися зустрічі зі студентством, [url=http://vkontakte.ru/photo-21245594_189865757]акція бодіарту, збір підписів, прорив в кабінет ректора педагогічної академії під час візиту всесвітньо відомого педагога Амоношвілі, з метою долучити останього до протестного заходу, також роздавалися листівки, розкліювалися стікери і було виконано декілька графіті на території Хмельницького національного універсітету.
Після спільного обговорення результатів акції було прийнято рішення про необхідність створення в Хмельницькому незалежної студентської профспілки, подібної або близької до київської проспілки “Пряма Дія”.
ФРАГМЕНТИ БОДІАРТУ: