19 листопада 2010 року виповнилося два роки з моменту заснування хмельницької організації «Діти Кризи».
В цілому діяльність організації на сьогоднішній день можна охарактеризувати як низову протидію стихійним кризисним явищам, та соціальним відносинам, що їх неминуче породжують. І певні перемоги в цьому плані вже досягнуті, але важливі не тільки і не стільки остаточно завершені етапи боротьби, а те що за 2 роки запал не пропав, організація не збавляє темпів діяльності, процес йде, стає дедалі ширшим. За час існування було проведено біля 20 вуличних акцій, більше 100 теоретичних занять, понад 70 культурно-просвітницьких заходів, близько 20 соціологічних досліджень місцевого значення, а також ряд заходів туристичного та спортивного характеру. Таким чином громадська організація з найбільшими в області показниками активності з моменту свого створення існує без залучення коштів «зі сторони». Чи не є це показником життєздатності?
18 листопада виповнився рік з дня першої репетиції театру-студії «Територія».
На разі глядачі побачили лише одну виставу театру «Територія» – це «Сни» за п’єсою Івана Вирипаєва. Саме з цією виставою театр брав участь у фестивалях «Ліхтарт»(Рівне), «Драма.ua»(Львів). До слова за декілька днів відбудеться прем’єра 2-ї вистави, яка має назву «А.К.Т, М.З.Д.ы» («А как твоя мать зарабатывает деньги?») у рамках міжнародного театрального фестивалю «Драбина»(Львів). «Ми інтересуемось чоловіком постсовкового простору і часу: його думка, його мріяння, його мова. Обмізкування і переклад на мову театру даних пошуків і єсть нашим завданням. Театр «Територія» прославляє активну громадську позицію. Оборона своїх прав – то є необхідне умова свобідної творчості.» – каже Нюта Азаренко, акторка.
17 листопада в Хмельницькому було створено первину організацію незалежної студентської профспілки «Пряма Дія».
Міжнародний День Солідарності Студентів – символічна дата для створення правозахисного об’єднання. Засновники навіть наголошують на тому, що вони більш ніж будь-яке інше студентське угрупування мають відношення до празьких студентів які в далекому листопаді 39-го вийшли на вулиці у знак непокори фашистській владі. «В нас безліч студентських організацій, але всі вони студентські лише на папері. В дійсності ж – більшість з них приростки до адміністрації вишів, або близькі до міністерських чинуш. Решта – «гранітоїди», які забули вже як, той студент виглядає. Коли 11 листопада студенти України боролося за свої права – я не бачив серед них жодного представника «студентських організацій». Тоді ми, рядові студенти, прийняли рішення про необхідність створення власної структури , яка б займалася не вбогими вечорами самодіяльності, що потрібні лише керівництву вишів для «галочки», а дійсним захистом прав студентства, як соціальної групи. Плюс ця структура має бути не залежною від адміністрації, чиновників та комерційних установ. Нам дуже подобається досвід боротьби київської «Прямої Дії», спробуємо щось подібне на Хмельниччині» – каже Павло Юразов, один з засновників профспілки.
Представники вітчизняного політикуму та чиновництва досить часто люблять заводити стару пісню про безпорадність та байдужість української молоді. Ця пісня втратила зв’язок з дійсністю. Насправді все краще ніж того хтілося б старим пройдисвітам.
Привітання та пропозиції щодо співпраці приймаються за телефонами:
Федір Устинов, хмельницька обласна громадська організація «Діти Кризи»
(096) 439 54 89
Дмитро Левицький, театр-студія «Територія»
(096) 976 29 20
Дарина Яцкова, хмельницька незалежна студентська профспілка «Пряма Дія»
(097) 777 18 62