У Мексиці вбито активіста, що шукав викрадених поліцією 43 студентів.

Мигель Анхель Хименес
Фото: Henry Romero / Reuters

Мексиканського активіста, який очолював пошук 43 студентів, очевидно, викрадених і вбитих у вересні минулого року, було знайдено мертвим в ніч з суботи на неділю. Про це пише газета El Universal (Мехіко), передає Time.

Поліцейські виявили тіло Мігеля Анхель Хименес-Бланко за межами його рідного міста Ксальтіянгуйс (Xaltianguis) на півдні штату Герреро. Досі невідомо хто несе відповідальність за це вбивство.

Ксальтіянгуйс знаходиться в двох з половиною годинах дороги на південь від великого міста в Ігуале, де 11 місяців тому зникли 43 студенти, які їхали в місто Ігуала-де-ла-Індепенденсіядля участі у демонстрації проти дискримінаційної практики найму і фінансування з боку влади. Зникнення студентів отримало широкий резонанс у мексиканському суспільстві і розцінюється мексиканцями як прояв поголовної корупції у державі.

Хименес, був публічним критиком мексиканських політиків, минулої осені організував групу для пошуку зниклих студентів. Перевіряючи горби біля Ігуале, пошукова група натрапила на низку масових захоронень. Це підтверджує підозри багатьох у південній Мексиці, що вбиті студенти лише верхівка айсбергу.

«Ми ще спочатку говорили, що ця область є ні чим іншим, як кладовищем», — сказав Хименес в інтерв’ю BBC перед смертю.

Нагадаємо, студенти в Ігуале були викрадені 26 вересня поліцією і передані до рук бандитів з угруповання «Єдині воїни». За наказом екс-мера Ігуали Хосе Луіса Абарки на них було скоєно напад, шістьох чоловік було вбито на місці, ще 43 зникли безвісти.

Реакцією мексиканського суспільства на викрадення стали масові протести, під час яких маніфестанти нападали на урядові і партійні будівлі у Мексиці, перекривали рух на автомагістралях, проводили масові ходи. Сам колишній мер Ігуали і його дружина ховалися від влади, але у результаті були затримані і передані під варту. Також затримано кілька десятків чоловік.

джерело