Вільне відвідування лекцій на бакалавраті роками було родзинкою навчального процесу в Могилянці. Зокрема, цією опцією чудово регулювалась якість викладання курсів. Студенти завжди із задоволенням ходили на цікаві та інформативні лекції, а нудні та беззмістовні – пропускали. З іншого боку, досвід показує, що хороші викладачі зазвичай не контролювали присутність на лекціях, натомість найгірші чи посередні мали звичку ігнорувати статут НаУКМА та відмічати бакалаврів на лекціях, опосередковано зобов’язували бути присутніми через “проміжні тести чи контрольні”, які часто навіть не були закріплені програмою. Звісно, неприємно, коли лекції не відвідують. Але, можливо, це привід замисилитись над змістом та якістю викладання, а не використовувати примус?
На цьому фоні обов’язкове відвідування лекцій на магістеріумі виглядало радянським реліктом, який залишився в академії через недолугу помилку. На магістеріумі, коли дослідницькі зацікавлення переважно вже сформовано, а основним завданням студента є написання дипломної роботи, “привчати студентів до роботи та навчання” за допомогою відміток на лекціях взагалі смішно.
Окрім цього, обв’язкова фізична присутність на лекції стає просто абсурдною, зваживиши на те, що будь-яку лекцію студенти елементарно можуть записати на електронний носій і поділитись із відсутніми колегами.
Звідси, незалежна студентська профспілка “Пряма дія” вимагає:
1) Залишити вільне відвідування лекцій на бакалавраті.
2) Скасувати обов’язкове відвідування лекцій на магістеріумі.
3) Ввести санції проти викладачів, що контролюють присутність на лекціях.