Владі вдалося маргіналізувати ЗНО

Про це Лікарчук заявив під час проведення прес-конференції, повідомляє УНН.

Він нагадав, що нещодавно було заявлено про те, що кількість завдань в тестах з історії України та фізики у 2013 році буде скорочено.

“Я пояснюю це тим, що УЦОЯО підійшов до ситуації, коли немає достатньої кількості завдань, щоб їх включати в тести. Тобто те, що було напрацьовано в базі банку тестових завдань вичерпано, а нових надходжень до банку не було. І цим пояснюється те, що у 2012 році в тестах були завдання взяті з попередніх років, з пробного тестування”, – сказав він.

Фахівець також висловив думку, що ЗНО втратило свою значущість, оскільки вже третій рік поспіль результати зовнішнього оцінювання не є єдиним чинником, що враховується під час вступної кампанії.

“Зовнішнє оцінювання може не складати ціла категорія абітурієнтів і вони можуть стати студентами. Ті, хто складав ЗНО в попередні роки, цього року його також можуть не складати, а це є нерівні умови”, – зазначив Лікарчук.

“Плюс та система, коли абітурієнт навчається на підготовчих курсах і за це йому дораховується 20 балів. А що таке 20 балів під час ЗНО? Це потрібно додатково відповісти на 20 питань. А тут заплатив гроші, понавчався на підготовчих курсах і отримав 20 балів”, – сказав фахівець.

Він також наголосив, що свою роль у вступній кампанії ЗНО вже не відіграє, нагадавши, що свого часу нинішній міністр освіти, висловлював думку, що “ЗНО – це гра в хрестики нулики і її потрібно ліквідувати”.

“Ліквідувати не вдалось, але вдалось її маргіналізувати. І я прогнозую, що у 2013 році ця маргіналізація досягне свого апогею. Тоді постане питання – кому воно потрібне”, – резюмував Директор Центру тестових технологій і моніторингу якості освіти Ігор Лікарчук.

Нагадаємо, під час нещодавньої наради партнерів Альянсу Програми сприяння зовнішньому тестуванню в Україні, перший заступник міністра Євген Суліма заявив, що перед Українським центром оцінювання якості освіти поставлено завдання забезпечення якості тестів.

“На сьогодні в суспільстві актуальним питанням є якість тестів. Тому ці завдання ми ставимо і перед Українським центром оцінювання якості освіти. Міністерство обов’язково реагуватиме на запити громадськості щодо підвищення якості тестових завдань”, – запевнив заступник міністра.

Варто зазначити, що проведення зовнішнього незалежного оцінювання з деяких предметів у 2012 році, запам’яталося багатьом його учасникам граматичними і технічними помилками в змісті тестових завдань, а також включенням до тестів завдань, що були використані раніше.

Джерело:
osvita.ua

Схожі статті

Напишіть відгук