Якщо Табачник відмовляється боротись з корупцією, студенти змусять його це робити

Активісти переконані, джерело хабарництва — це комерціалізація освіти та низькі бюджетні видатки. Сьогодні середня зарплата штатних працівників університетів складає 3,5 тисячі гривень. І саме малі доходи, на думку активістів “Прямої дії”, змушують викладачів вимагати хабарів, або приймати їх від студентів.

З іншого боку через жорстко унормовані навчальні програми студентам бракує мотивації вивчати нецікавий, неприкладний чи низької якості предмет. Важливо і те, що навантаження викладачів та студентів приблизно у півтора рази перевищує навантаження європейських колег.

“Сьогодні Верховна Рада вже готується приймати новий закон “Про вищу освіту”. Згідно із ним, при вступі враховуватиметься бал атестату. Значить батьки знову будуть купувати холодильники для шкільних директорів. А університетські іспити повернуть корупцію у приймальні комісії. Можливість виключати студентів за плагіат – і це при банальній відсутності часу на якісну роботу – дозволить шантажувати їх за кожен реферат, скачаний з інтернету. Міністре, ви самі причина корупції!” – обурюються студенти.

У відповідь на внесення нового закону до парламенту студенти погрожують черговими акціями протесту.

“Рік тому Кабмін хотів запровадити в університетах платні послуги. Серед “послуг” була і оплата перездач. Таким чином студенту простіше було заплатити напряму викладачу, аніж нести гроші в університетську касу. Подолати це вдалось лише масовими студентськими демонстраціями. У такий же спосіб сьогодні нам треба поховати закон “Про вищу освіту”, – стверджують члени профспілки.

Нагадаємо, днями Міністр освіти Дмитро Табачник заявив: «Там, де є корупційний механізм його треба руйнувати негайно і швидко. Найпростіший спосіб — ніхто нікому не платить, але для цього кожен студент має досконало знати свій предмет. Якщо ти вивчив предмет нема за що платити, якщо ти бовдур і не хочеш вчитись — ти шукаєш шляхи».

Схожі статті

Напишіть відгук