Pryama DiyaТеорія та історіяРухФотогалереяБібліотекаСамоосвітні проектиПравові аспектиПосиланняПошукГазетаКонтактиПриєднатись до насПоділитись проблемою
ГоловнаПодії та коментаріПро насНовини
АнонсиКреатив

Публікації

RSSTwitterFacebook pageUA | RU | EN

Кабмін вирішив економити на студентських стипендіях

Виклав ( 2012-07-23 05:54:24 )

Як стало відомо Незалежній студентській профспілці “Пряма дія”, ще 13 червня 2012 Кабінет Міністрів України вніс зміни до порядку індексації доходів громадян, у тому числі студентських стипендій. “Ця постанова більш ніж у півтора рази знижує фактичний розмір стипендій більш ніж для третини студентів”, — заявляють у профспілці.

У документі зазначено, що “обчислення індексу споживчих цін для проведення індексації стипендії здійснюється починаючи з місяця, в якому її призначено”. Таким чином, студенти 1 курсу бакалаврату та спеціалітету або магістратури, які нині отримують 720-800 грн, відповідно до нової постанови, втрачають індексовану надбавку і відтепер отримуватимуть лише базову стипендії у розмірі 530 грн.

Далі наводиться пояснення: “У разі коли особа не отримувала стипендію або втратила право на її призначення, а в подальшому стипендія їй була знову або вперше призначена (за результатами наступного семестрового контролю, у зв’язку з переведенням на навчання за державним замовленням, появою підстав для призначення соціальної стипендії, поновленням на навчання тощо), обчислення індексу споживчих цін здійснюється з місяця призначення стипендії”.

З повним текстом постанови можна ознайомитись за посиланням: http://zakon1.rada.gov.ua/laws/show/526-2012-%D0%BF

У “Прямій дії” наголошують, що будь-яке скорочення стипендій не припустиме, адже навіть з урахуванням усіх індексацій студент прожити на неї не може: “За останній навчальний рік ціни на гуртожитки у більшості ВИШів зросли у 2-3 рази. Зросли також ціни на продукти першої необхідності. Але у цій ситуації Кабмін не збільшує індексацію, а навпаки — пропонує “затягнути паски””.

Нагадаємо, що останнє підвищення базової академічної стипендії - до 530 грн - відбулося у вересні 2008. За 4 роки збільшувалась тільки індексація, що ураховує рівень інфляції.

Активісти профспілки закликають студентів готуватися до протестної кампанії з початку навчального семестра. Вимога “Прямої дії” — прив’язка базової стипендії до прожиткового мінімуму.

Tweet

This work is licensed under a Creative Commons Attribution-ShareAlike 3.0 Unported License