Pryama DiyaТеорія та історіяРухФотогалереяБібліотекаСамоосвітні проектиПравові аспектиПосиланняПошукГазетаКонтактиПриєднатись до насПоділитись проблемою
ГоловнаПодії та коментаріПро насНовини
АнонсиКреатив

Про нас

RSSTwitterFacebook pageUA | RU | EN

Інформація про профспілку | Маніфест "Прямої дії" | F.A.Q. "Прямої дії"


«Пряма дія» - мережа незалежних студентських профспілок в Україні. Профспілку було засновано в 2008 році з ініціативи студентів Київського національного університету ім. Шевченка. Легалізована 15 квітня 2009 року. Профспілка має осередки в низці столичних університетів а також в кількох обласних центрах України.


Історія

В середині 90-х років у Києві вже існувала студентська профспілка під назвою «Пряма дія». За час свого існування профспілка провела ряд успішних акцій, спрямованих на захист прав студентів. Це були перші спроби підйому студентського руху в Україні. Профспілка проіснувала до 1998 року.

В 2008 році, коли студенти вирішили створити нову незалежну профспілку, було прийняте рішення взяти назву «Пряма дія» на знак продовження традицій молодіжного спротиву. Таким чином «Пряма дія» зразка 90-х років отримала умовну назву «перше покоління». Деякі активісти із першого покоління наразі допомагають діяльності профспілки.


Мета організації

Згідно Маніфесту «Прямої дії», профспілка ставить собі за мету створення низової студентської організації, котра базується на горизонтальних принципах координації. Така організація має поступово заміщати бюрократичний апарат адміністрації та формувати відносини у сфері освіти на засадах рівності, прямої демократії та кооперації.

Профспілка бореться проти комерціалізації навчання, тобто за повністю безкоштовну освіту. Водночас вона відстоює соціальні права студентів – гідні умови в гуртожитках, підвищення стипендій, виступає проти поборів, експлуатації студентів тощо.

«Пряма дія» виступає за принципи вільної (лібертарної) педагогіки в освітньому процесі. Профспілка змагається за рівність між викладачем та студентом, за демократичне формування освітніх програм, вільне відвідування занять та вільний вибір предметів. Також вона виступає а остаточну секуляризацію освіти та науки.

Одним із основних завдань профспілки є створення потужного студентського руху , солідарна підтримка визвольних та емансипативних рухів України і зарубіжжя.


Засади діяльності профспілки

«Пряма дія» базується на синдикалістських принципах прямого самоврядування. Вона є безлідерною структурою. Керівні посади в організації існують лише формально – всі рішення приймаються загальними зборами без голосування, через процедуру досягнення консенсусу.

Профспілка називається незалежною, оскільки вона заявляє про повне відмежування від будь-яких політичних партій, комерційних структур, і не фінансується адміністрацією вищих навчальних закладів.

В статуті профспілки зазначено, що членами профспілки не можуть бути люди, котрі притримуються расистських, нацистських, сексистських поглядів або сповідують будь-яку шовіністичну доктрину.

«Пряма дія» співпрацює із рядом молодіжних і лівих організацій, кількома контркультурними формаціями, а також із незалежними профспілками «Захист праці» та «Всеукраїнською конфедерацією праці анархо-снидикалістів».


Діяльність

З моменту заснування профспілка стала учасником й ініціатором кількох кампаній на захист прав студентів та робітників.

*Липень 2008 року. Перша акція «Прямої дії». На знак підтримки рівненських студентів, які виступають проти підвищення плати за навчання, профспілка влаштовує пікет Міністерства освіти. Результат – адміністрація рівненських вишів погоджується на переговори зі студентами щодо нових цін.

*Вересень 2008 року. Профспілка проводить низку заходів проти антистудентських положень нової редакції Закону «Про вищу освіту». Зокрема «Пряма дія» виступає проти запровадження примусового відпрацювання для випускників. Активісти вступають в переговори з чиновниками Міносвіти, а також проводить пікетування профільного комітету Верховної Ради. Результат – члени комітету різко критикують законопроект, і Міносвіти вилучає спірні статі із документу.

*Вересень-жовтень 2008 року. В числі інших організацій «Пряма дія» стає ініціатором кампанії проти прийняття нового Трудового кодексу, який суттєво звужує права найманих працівників. Кампанія стартує із розтяжки великого банера «НІ новому трудовому кодексу» на трибунах під час матчу «Арсенал» - «Шахтар». Профспілка бере участь у прес-конференціях, пікетах профільного комітету Верховної Ради, інформаційній кампанії. Фіналом кампанії стало проведення масштабного концерту на Хрещатику «Рок проти узаконення рабства». Результат – депутати відклали розгляд законопроекту.

*8 листопада 2008 року. Активісти профспілки беруть участь в «Соціальному марші».

*Лютий 2009 року. Члени «Прямої дії» здійснюють рейди столичними лікарнями, де агітують медиків створювати осередки незалежних профспілок і боротися проти впровадження платної медицини.

*12 квітня 2009 року. Профспілка бере участь у соціальному марші під гаслом «Час брати своє». На марш виходить близько 250 активістів. В ході акції «Пряма дія» закликає студентів боротись за безкоштовну освіту, підвищення стипендій, і за пряме самоврядування у вишах.

*1 травня 2009 року. Альтернативна першотравнева демонстрація. «Пряма дія» спільно з рядом інших організацій та незалежних профспілок виводять на вулиці Києва понад 400 активістів під соціальними гаслами.

*Травень-червень 2009 року. Кампанія проти запровадження платних послуг для студентів. Профспілкові активісти намагаються схилити чиновників до переговорів. Коли це не виходить, «Пряма дія» проводить зустрічі із студентами київських вишів, агітує їх виходити на вулиці із акціями протесту.

*4 червня 2009 року. Акція протесту під стінами Кабінету міністрів. «Прямій дії» вдається вивести на пікет понад 150 студентів. Під час акції було демонстративно спалено «файєр» та кілько залікових книжок. Результат – студенти добивають того, що на екстреному засіданні Кабмін відміняє постанову про введення платних послуг.

*Жовтень 2009 року. Участь «Прямої дії» у страйку студентів та викладачів інституту ім. Бойчука. Протести під МОН. Страйк закінчився в кінці жовтня гучною акцією блокади інституту.

*17 листопада 2009 року. Акція "День студента. Break the Wall" - протест проти репресивної системи освіти, акція солідарності з німецькими та австрійськими страйкуючими студентами.

*Лютий 2010 року. Хвиля невдоволення у Києво-Могилянській Академії. На масовій сходці 5 лютого активісти профспілки ініціюють проведення референдуму щодо останніх рішень адміністрації. Результат — ректор вишу змушений іти на поступки, і приймає нове компромісне рішення.

*11 березня 2010 року. Після акції солідарності із робітниками “Nestle”, на активістів “Прямої дії” здійснює напад група неонацистів. Внаслідок інциденту частина ультраправих угруповань засуджують атаку.

*Квітень 2010 року. Міжнародна кампанія проти репресій на профспілку та присутності спецслужб у вишах. “Пряма дія” дає прес-конференцію, де оприлюднює факти тиску СБУ на активістів. Акції солідарності із профспілкою проходять у Німеччині, Греції, Португалії, Швейцарії, Польщі та Росії.

*4 Квітня 2010 року. Пікет під головним управлінням СБУ. Результат кампанії - тимчасове припинення тиску на активістів, та обіцянка керівництва СБУ провести службове розслідування.

*1 травня 2010 року. “Марш колективної дії”. Активісти профспілки разом з іншими лівими організаціями виводять на вулиці півтисячну демонстрацію.

*Червень 2010 року. Через убивство студента у відділку міліції, спалахує кампанія проти поліцейського свавілля, де “Пряма дія” приймає активнішу участь. Наслідки — масові чистки в рядах міліції.

*Червень 2010 року. Боротьба проти ущільнення в гуртожитках фізичного факультету КНУ ім. Шевченка.

*1 вересня 2010 року. Охорона КНУ ім. Шевченка та СБУ перешкоджають 30-м активістам профспілки провести зустріч із ректором університету. За кілька годин зустріч “Прямій дії” пропонує голова Верховної Ради Володимир Литвин. Через тиждень вдається розпочати переговори і з керівництвом вишу.

*12 жовтня 2010 року. «Пряма дія» та Фундація регіональних ініціатив виступають організаторами Всеукраїнської акції протесту проти комерціалізації освіти (зокрема, з вимогою скасування постанови № 796), яка проходить у 14 містах: Києві, Львові, Ужгороді, Сімферополі, Харкові, Рівному, Луганську, Житомирі, Хмельницькому, Кам'янець-Подільському, Кіровограді, Івано-Франківську, Сумах, Луцьку. Свою солідарність із студентами висловлює поет і письменник Сергій Жадан. У столиці відбувається багатолюдний марш до Кабінету міністрів і Адміністрації президента. Незважаючи на залякування з боку адміністрацій університетів, загалом у протестах беруть участь до 20 000 студентів, у трьох містах — Львові, Києві та Ужгороді — чисельність учасників акцій перевищує тисячу, причому у Львові вона сягає 7 тисяч. Українські студентські протести, синхронізовані з міжнародною ініціативою «Глобальна хвиля за бешкоштовну освіту», одержують міжнародний резонанс. Напередодні акції протесту влада розповсюджує інформацію про скасування скандальної постанови, однак насправді виявляється, що скасовані лише декілька найбільш одіозних її пунктів.

*22 жовтня 2010 року. «Пряма дія» підтримує акцію польських лівих під стінами Сейму за легалізацію трудових мігрантів у Польщі.

*11 листопада 2010. Профспілка проводить акцію «Студентський наступ». Про свою підтраимку заявили та провели акції ще ряд міст України (всього 14). У Києві пройшов марш до Міністерства освіти, де були оголошені вимоги студентів і викладачів до подальшого розвитку освіти в Україні.

*17 листопада 2010. Хмельницькі студенти створюють в своєму місті відділення профспілки «Пряма дія».

*11 грудня 2010. «Пряма дія» разом із громадською организацією «Інсайт», Центром Візуальної Культури, Худрадою, Просторами, незалежною профспілкою «Захист праці», Організацією марксистів, Антифашистською дією і організацією анархістів «Вільна спілка» проводить акцію до Міжнародного дня прав людини. Близько сотні людей пройшли маршем до центральної ялинки на Майдані Незалежності, де провели театралізовану виставу, повернувши владі «подарунки», які вони підготували для людей на Новий Рік. Після акції на організаторів та учасників маршу був здійснений напад неонацистами з активу «автономних правих» і партії «Свобода».

*31 січня 2011. «Пряма дія» разом із Фундацією Регіональних Ініціатив та громадським рухом «Відсіч» починає всеукраїнську кампанію «Проти деградації освіти». Кампанія направлена проти нового законопроекту «Про вищу освіту», скорочення дерзамовлення на 42 %, комерціалізації освіти. В цей день акції пройшли в Хмельницкому, Донецьку, Одесі, Житомирі, Запоріжжі, Харькові, Києві. Результатом акцій стала відмінная двох законопроектів.

*14 лютого 2011. Активісти профспілки з Вуличним Університетом та la REF (Revolution Fractale) проводять в Парижі акцію солідарності з групою «Війна».

*28 лютого 2011. Друга всеукраїнська акція в рамках кампанії «Проти деградації освіти». Студенти, викладачі, школярі та їхні батьки вийшли на вулиці в Донецьку, Хмельницькому, Сімферополі. У Києві на вулиці вийшло близько 300 студентів. Незважаючи на те, що акція інонсувалася як позапартійна, на акції з’явилися активісти партії «Свобода», Соціал-націоналастичної асамблеї та інших ультраправих організацій, які, скандували та розгорнули антисемітські гасла та плакати. Відтіснивши студентів і, зайнявши місце під парламентськими комітетами, ультраправі провокатори спровокували бійку. Після акції на Контрактовій площі близько десяти учасників «альтернативної» акції здійснили напад на кількох профспілкових активістів, в тому числі на дівчат. Також постраждала постороння перехожа.

*15 березня 2011. «Пряма дія» спільно з «Дітьми кризи» в Міжнародний день боротьби з поліцейським свавіллям проводить операцію «Опачік». Учасники операції розповсюджували серед перехожіх брошуру, в якій пояснювали, як поводити себе при зустрічі з міліціонерами.

*22 березня 2011. Активісти профспілки беруть участь у протестах працівників сфери освіти.

*26 березня 2011. «Пряма дія» проводить акцію в рамках міжнародної кампанії «Spring of resistance». Активісти поклеїли свої вимоги на три великих столичних виши. Крім того, після акції пройшов Перший всеукраїнський з’їзд профспілки «Пряма дія». На з’їзді були присутні активісти з усіх регіонів України, а також зарубіжні гості з Росії, Німеччини, Угорщини, Англії. Перед присутніми виступили представники «Першого покоління», була представлена презентація історії профспілки за два з половиною роки існування, виступили гості з доповідями про ситуацію в їхніх містах та країнах, проведена лекція з дискусією про технічні проблеми діяльності профспілки та студентської боротьби[39].

*29 березня 2011. «Пряма дія» проводить акцію проти подорожчання гуртожитків у КНУ ім. Т. Шевченка. На акцію виходить близько 150 студентів університету при підтримці студентів інших столичних вишів. Также акцію підтримали студенти Парижської Сорбони.

*1 травня 2011. «Пряма дія» бере участь у першотравневій демонстрації «Марш колективної дії».

*9 травня 2011. У Києві активісти профспілки провели роздачу листівок на тему сучасних проявів фашизму та протидії їм.

*25 травня 2011. Третя всеукраїнська акція «Проти деградації освіти» в якій прийняли участь студенти та викладачі Києва, Сімферополя, Івано-Франківська, Одеси, Житомира, Хмельницького, Донецька. Свою солідарність зі студентами знову висловлює поет і письменник Сергій Жадан.

*22-23 вересня 2011. На Софійській та на Михайлівській площах відбувся організований «Прямою дією» студентський Контрфорум, покликаний наголосити на справжніх проблемах з освітою в Україні — на противагу офіційному Форуму євро-чиновників від освіти, організованому міністром Табачником. Міліція всіляко намагалася перешкодити проведенню Контрфоруму. Першого дня було заарештовано чотирьох активістів. Другого дня близько сотні активістів потрапили в міліцейське оточення, де їх незаконно утримували силою протягом кількох годин. Однак попри всі утиски, Контрфорум відбувся і студенти досягли свого: дискредитували офіціоз Міністерства, оголосили свої вимоги, випробували почуття солідарності одне до одного і навіть провели у розпалі боротьби кілька лекцій та воркшопів.

*26 жовтня 2011. Близько 5 тисяч студентів, аспірантів і викладачів КПІ зібрались на Площі Знань в кампусі і рушили величезною колоною до будівлі МОНМС на захист університетської автономії. КПІшників підтримали осередки “Прямої дії” з НаУКМА та КНУ ім. Шевченка. Акція мала величезний суспільний розголос і завадила втручанню чинуш Міносвіти у внутрішні справи найбільшого університету країни - через деякий час було оголошено конкурс на заміщення посади ректора.

*Березень 2012. Студентками і студентами Таврійського національного університету ім.Вернадського було проведено кампанію “Гуртожитки 24h” - за цілодобовий доступ до гуртожитків, після тривалої і напруженої боротьби, утисків з боку адміністрації, активістки та активісти Незалежної студентської профспілки “Студентська дія”, здобули часткову перемогу.

*31 березня 2012. В Києві разом з дружніми організаціями було влаштовано загальноєвропейський день антикапіталістичного спротиву. Яскрава демонстрація і марш завершились біля напівзруйнового будинку по сусідству з Міністерством Освіти, де було вивішено три яскраво-червоні банери з написом «Життя при капіталізмі руйнує» та опудало менеджера.

*Квітень 2012. Розпочав діяльність освітній проект «Вільна школа», заснований на принципах безкоштовної і якісної освіти для всіх. Щодня у «Вільній школі» проходять заняття з найрізноманітніших дисциплін: іноземні мови, загальноосвітні предмети, семінари й лекції університетського рівня, навіть заняття з рукоділля. «Вільна школа» повністю самоорганізована: кожен охочий може провести в ній заняття чи прийти на заняття. У цій школі немає поділу на вчителів і учнів, тут кожен одночасно і учень, і вчитель. Цей проект має на меті дати можливість кожному здобути необхідне знання, а також показати, що лібертарні методи педагогіки – найефективніші для цього.

*Квітень 2012. До профспілки звернулася по допомогу студентка Шахтарського педагогічного училища, де студенток систематично використовували як безкоштовну робочу силу, а на додачу ще й принижували і змушували жити в нелюдських побутових і моральних умовах. Профспілка разом зі студентками училища розгорнула широку кампанію, щоб припинити експлуатацію, покращити житлові умови студенток та припинити моральний тиск. Були написані численні запити, позови, залучені столичні телеканали та інші медіа, проведено кілька акцій протесту під стінами Міністерства освіти, щоб столичні чиновники натиснули на адміністрацію училища. Директорка училища відчула загрозу втратити своє місце регіональної королеви, тому пішла на деякі поступки, зокрема робила спроби покращити умови проживання в гуртожитку. Через виявлені численні порушення її було зобов’язано сплатити значний штраф. Наразі боротьба триває.

*13-18 серпня 2012. У Криму відбувся другий літній табір «Прямої дії» та «Студентської дії». Табір відвідали близько 100 активістів та студентів, в тому числі представники США, Росії, Білорусі, Німеччини. Велика частина програми табору була присвячена обміну досвідом з іноземцями: були доповіді про протестні рухи, самоосвітні проекти, альтернативні спільноти в Росії, Франції, Америці. На практичних заняттях члени профспілок навчилися продумувати протестні кампанії в різних ситуаціях, а також розробили позитивну програму студентського руху в Україні. Представники регіональних осередків профспілки ділилися своїм специфічним досвідом, були спроби розробити схеми діяльності в регіонах. Другий табір, так само, як і перший, був для членів профспілок школою самоорганізації і подарував профспілці нові ідеї та нових активістів.

*Вересень 2012. Завдяки допомозі відомого українського правозахисника Володимира Чемериса профспілка отримала можливість безкоштовно користуватися кімнатою в підвальному приміщенні у центрі міста. Власними руками активісти профспілки зробили в цьому приміщенні ремонт протягом зими, і відтоді там зосередилося життя профспілки: збори, самоосвітні заняття, прес-конференції, підготовки до акцій. Тут також було розташовано громадську бібліотеку, доступ до якої має кожен відвідувач.


Проекти профспілки

На базі профспілки є постійно діючий самоосвітній проект. В рамках проекту проводять семінари і тренінги із природничих та гуманітарних дисциплін, практичне здобуття певних навиків. Самосвітній проект діє в руслі лібертарної педагогіки - без авторитаризму викладачів та примусових методів.

«Пряма дія» випускає однойменну газету. В друкованому органі висвітлюється діяльність профспілки, зарубіжний досвід, історія студентського руху, теорія визвольного руху, контркультурний спротив. Газета розповсюджується у низці столичних і регіональних вишів безкоштовно.


Джерело: Вікіпедія

This work is licensed under a Creative Commons Attribution-ShareAlike 3.0 Unported License

www.egpu.ru http://http://vina-net.ru/ www.cursovik.ru http://spravkipiter.ru/ http://alcoself.ru/ http://school625.ru/ http://moek-college.ru/ mmcmedclinic.ru www.intimvisit.ru http://http://med-pravo.ru/ http://moskva-medcentr.ru/ intim-72.ru www.razigrushki.ru www.dgartschool.ru http://http://ftbteam.ru/ www.sb26.ru http://www.originaly-dokuments.com/attestaty/attestat-za-9-klass www.originaly-dokuments.com/diplom-o-srednem-spetsialnom-obrazovanii www.originaly-dokuments.com/gorod/nizhnij-tagil originaly-dokuments.com/gorod/vologda http://www.originaly-dokuments.com/gorod/saratov originaly-dokuments.com/spetsialnosti/yurist http://www.originaly-dokuments.com/spetsialnosti/povar http://www.originaly-dokuments.com/gorod/krasnodar www.originaly-dokuments.com/attestaty/attestat-za-11-klass www.originaly-dokuments.com/gorod/ekaterinburg originaly-dokuments.com/attestaty originaly-dokuments.com/spetsialnosti/bukhgalter http://www.originaly-dokuments.com/gorod/omsk originaly-dokuments.com/gorod/novosibirsk www.originaly-dokuments.com/gorod/sankt-peterburg http://www.originaly-dokuments.com/gorod/chelyabinsk http://www.originaly-dokuments.com/gorod/orjol https://originaly-dokuments.com/diplom-o-vysshem-obrazovanii/diplom-bakalavra https://originaly-dokuments.com/diplom-o-vysshem-obrazovanii/diplom-magistra originaly-dokuments.com/spetsialnosti/menedzher originaly-dokuments.com/diplom-o-srednem-spetsialnom-obrazovanii/diplom-kolledzha http://www.originaly-dokuments.com/diplom-o-srednem-spetsialnom-obrazovanii
купить свидетельство о браке
www.diplomansy.com/diplom-spetsialista www.diplomansy.com/diplom-bakalavra http://www.diplomansy.com/kupit-diplom-s-reestrom diplomansy.com/diplom-tekhnikuma-ili-kolledzha https://diplomansy.com/attestat-za-11-klass http://www.diplomansy.com/kupit-diplom-v-gorode diplomansy.com/kupit-diplom-ekaterinburg https://diplomansy.com/kupit-diplom-kazan www.diplomansy.com/kupit-diplom-volgograd http://www.diplomansy.com/diplom-spetsialista http://www.diplomansy.com/kupit-diplom-s-reestrom https://diplomansy.com/kupit-diplom-o-srednem-obrazovanii diplomansy.com/attestat-shkoly diplomansy.com/kupit-diplom-v-gorode http://www.diplomansy.com/kupit-diplom-novosibirsk diplomansy.com/kupit-diplom-nizhnij-novgorod www.diplomansy.com/kupit-diplom-omsk https://diplomansy.com/kupit-diplom-kazan www.diplomansy.com/kupit-diplom-volgograd www.eonline-diploma.com www.eonline-diploma.com eonline-diploma.com www.eonline-diploma.com/diplom-o-vysshem-obrazovanii-nizhnij-tagil https://eonline-diploma.com/diplom-o-vysshem-obrazovanii-v-tule
купить диплом кандидата наук
http://http://olimp-alfa.ru/ http://http://direct-press.ru/ freeplaneta-news.ru nb12.ru http://uniteddesigners.ru/ http://http://knowledgestream.ru/ http://http://medspravka66.ru/ http://http://sonumorya.ru/ textedu.ru moysamogon.ru http://argo-hotel.ru/ http://http://hotel-vkorable.ru/ http://http://realpravo.ru/ inter-medical.ru www.doshcolniki.ru http://vestnikedu.ru/ http://www.originaly-dokuments.com/attestaty/attestat-za-9-klass www.originaly-dokuments.com/diplom-o-srednem-spetsialnom-obrazovanii www.originaly-dokuments.com/gorod/nizhnij-tagil originaly-dokuments.com/gorod/vologda http://www.originaly-dokuments.com/gorod/saratov https://originaly-dokuments.com/spetsialnosti/yurist originaly-dokuments.com/spetsialnosti/povar www.originaly-dokuments.com/gorod/krasnodar http://www.originaly-dokuments.com/attestaty/attestat-za-11-klass https://originaly-dokuments.com/gorod/ekaterinburg originaly-dokuments.com/attestaty http://www.originaly-dokuments.com/spetsialnosti/bukhgalter www.originaly-dokuments.com/gorod/omsk www.originaly-dokuments.com/gorod/novosibirsk originaly-dokuments.com/gorod/sankt-peterburg https://originaly-dokuments.com/gorod/chelyabinsk www.originaly-dokuments.com/gorod/orjol originaly-dokuments.com/diplom-o-vysshem-obrazovanii/diplom-bakalavra originaly-dokuments.com/diplom-o-vysshem-obrazovanii/diplom-magistra http://www.originaly-dokuments.com/spetsialnosti/menedzher originaly-dokuments.com/diplom-o-srednem-spetsialnom-obrazovanii/diplom-kolledzha www.originaly-dokuments.com/diplom-o-srednem-spetsialnom-obrazovanii
купить диплом о среднем образовании
gosznac-diplomy.com www.gosznac-diplomy.com https://gosznac-diplomy.com/diplom-sredne-spetcialnoe-obrazovanie https://gosznac-diplomy.com/kupit-diplom-v-moskve www.gosznac-diplomy.com https://gosznac-diplomy.com/diplom-s-reestromkupit-kupit gosznac-diplomy.com https://gosznac-diplomy.com/diplom-feldshera http://https://gosznac-diplomy.com/kupit-diplom-sssr gosznac-diplomy.com
купить диплом кандидата наук
http://https://originality-diplomans.com/
купить свидетельство о браке
rudiplomis24.com
купить диплом кандидата наук
lands-diplom.com
купить диплом института
www.gosznac-diplom.com http://https://aurus-diplom.com/
купить диплом университета
http://https://originality-diplomas.com/
купить свидетельство о браке
www.rudiplomista24.com
купить диплом ссср
http://https://lands-diplom.com/
купить диплом
gosznac-diplom24.com http://https://diploman-doci.com/
купить аттестат за 11 класс
originality-diplomas.com
купить диплом о среднем специальном
http://https://rudiplomista24.com/
купить диплом специалиста
http://https://lands-diplom.com/
купить диплом автомеханика
http://https://gosznac-diplom.com/ http://https://diploman-doci.com/
купить аттестат
originality-diplomas.com
купить диплом специалиста
https://rudiplomis24.com/
купить диплом ссср
http://https://diploma-asx.com/
купить диплом колледжа
https://gosznac-diplom.com/ https://diploman-doci.com/
купить диплом ссср
http://diplomsagroups.com/diplomy-po-specialnosti/diplom-ekonomista.html originality-diploman24.com https://russiany-diplomas.com/ Купить диплом техникума https://originality-diploma24.com/диплом-специалиста Купить аттестат школы за 9 класс rudiplomirovana.com https://ekaterinburg.arena-diplomi24.com/ http://https://ekaterinburg.arena-diplomi24.com/ diplomsagroups.com http://https://voronezh.arena-diplomi24.com/ https://krasnodar.arena-diplomi24.com/ http://https://originality-diplomik.com/отзывы-клиентов https://originality-diplomiki.com/купить-диплом-москва premialnie-diplom24.com www.premialnie-diploms24.com http://https://premialnie-diplomx24.com/купить-диплом-медсестры/ http://https://premialnie-diplomix24.com/свидетельство-о-рождении/ купить диплом инженера купить диплом массажиста купить диплом отзывы купить диплом о среднем образовании Купить диплом в Спб Купить диплом новосибирск https://radiploms.com/goroda/diplomy-v-ryazani www.radiplom.com www.radiplomy.com radiplomas.com frees-diplom.com купить диплом кандидата наук Купить диплом техникума Купить диплом в Москве Купить диплом повара Купить диплом медсестры best bit casinos https://russiany-diplomix.com/diplom-goznak http://https://russiany-diplomx.com/diplom-o-srednem-tehnicheskom-obrazovanii russiany-diplomana.com russiany-diploman.com https://russiany-diplomany.com/diplom-goznak russiany-diplomas.com Купить диплом фармацевта Купить диплом фармацевта Купить диплом Краснодар Купить аттестат 9 классов Купить диплом Гознак Купить диплом Воронеж www.rudiplomirovany.com http://http://rudiplomirovans.com/купить-диплом-омск rudiplomirovana.com http://http://rudiplomisty.com/купить-диплом-екатеринбург rudiplomis.com http://http://rudiplomista.com/купить-диплом-санкт-петербург diploman-doci.com rudiplomista24.com http://http://rudiplomis24.com/аттестат-9-классов http://http://rudiplomirovan.com/купить-диплом-казань www.ru-diplomirovanie.com http://http://ru-diplomirovan.com/купить-диплом-краснодар Купить свидетельство о разводе Купить диплом Новосибирск Купить диплом Казань Купить свидетельство о разводе Купить диплом Екатеринбург Купить диплом с реестром Купить диплом Москва купить свидетельство о браке Купить диплом Воронеж Купить диплом для иностранцев Купить диплом Томск Купить диплом Казань Купить диплом Казань https://diploman-doci.com/kupit-diplom-krasnodar www.lands-diplomy.com купить диплом техникума купить диплом медсестры http://https://ru-diplomirovans.com/купить-диплом-томск https://ru-diplomirovana.com/дипломы-по-профессии/диплом-бухгалтера-купить http://https://ru-diplomirovany.com/купить-диплом-санкт-петербург http://https://ru-diplomirovanay.com/диплом-техникума ru-diplomirovannie.com https://gosznac-diplomy.com/kupit-diplom-v-omske Купить диплом в Омске Купить аттестат за 11 классов Купить свидетельство о разводе Купить диплом Краснодар Купить свидетельство о разводе Купить диплом в Саратове gosznac-diplom.com http://https://gosznac-diplom24.com/kupit-diplom-kandidata-nauk https://gosznac-diploms.com/kupit-diplom-v-novosibirske Купить диплом с реестром Купить диплом медсестры Купить диплом Краснодар