Інформація про профспілку | Маніфест "Прямої дії" | F.A.Q. "Прямої дії"
Маніфест "Прямої дії"
1. Сучасна освіта
Освіта в Україні авторитарна. Вона грунтується на засадах конкурентної боротьби, ієрархічності та владності. Це призводить до соціальної атомізації і, відповідно, неналежного розвитку інститутів взаємодопомоги та солідарності. Така ситуація унеможливлює існування свободи та рівності в студентському середовищі.
Органи студентського самоврядування та "офіційні" професійні спілки в більшості не виконують свої обов"язки щодо захисту інтересів студентів, забезпечення їх реальної участі у вирішенні питань учбового процесу, часто перебуваючи на контролі адміністрації навчального закладу.
Вумовах все більшого розповсюдження ринкових відносин на освіту, навчання стає менш доступним для малозабезпечених груп населення, навчальні заклади приділяють увагу прибутку, а не якісній допомозі студентам у поглибленні своїх знань та покращенні розумових здібностей. При цьому умови проживання студентів в гуртожитках та матеріально-технічна база інститутів залишають бажати кращого. Влада не зацікавлена в радикальних та якісних змінах освітнього процесу. Ми можемо спостерігати перманентні реформи, косметичні зміни, які не вирішують проблеми освіти.
Ми впевнені, що реальне покращення освіти може відбутися лише як результат низового студентського руху, розвинутого студентсько-викладацького самоврядування, які будуть стверджувати основи свободи, солідарності та братерства в навчальних закладах. Таким чином, ми відстоюємо принципи лібертарної (вільної) педагогіки.
2. Мета та завдання
Завданнями профспілки є створення низової студентської організації на вільних, горизонтальних засадах координування своєї діяльності. Така організація має поступово заміщати функції адміністрації навчального закладу, формувати відносини студентів на принципово нових началах. Мета профспілки є регулювання навчального процесу та відносин в навчальному закладі студентсько-викладацьким самоврядуванням.
Враховуючи вплив навчального процесу на формування особистості, а отже і на суспільство в цілому, констатуємо, що присутність авторитарних принципів в системі освіти глибоко негативно впливає на суспільні відносини. У зв"язку з цим ми не можемо залишатися байдужими до всіх визвольних, низових рухів і вважаємо необхідними брати активну участь в допомозі всім, хто вирішив боротися за свої свободи. Ми також виражаємо свою солідарність з закордонними незалежними студентськими профспілками, різноманітними визвольними рухами зарубіжжя. Справа визволення освіти від авторитаризму є спільною для студентів всіх країн.
3. Повсякденна діяльність
У своїй повсякденній діяльності ми зосереджуємося на таких напрямках діяльності:
Участь в студентській боротьбі:
-
Захист та розширення прав та інтересів студенства (умови навчання, стипендії, гуртожитки і.т.д)
-
Боротьба за обмеження прав адміністрації аж до заміщення її функцій студентсько-викладацьким самоврядуванням.
Участь в соціальній боротьбі:
-
Боротьба за свободу слова, друку, зборів, недоторканності особистості і.т.д.
-
Боротьба проти шовінізму в усіх його проявах, всіх антигуманних рухів та явищ.
Методи нашої діяльності в цих напрямках:
-
Поширення нашої позиції в письмовій та усній формах, випуск газет, журналів, листівок, культурно-просвітницька діяльність.
-
Акції прямої дії: пікети, демонстрації, пасивний спротив, страйки й інші методи боротьби, вибір яких профспілка залишає за собою.
-
Створення альтернативних соціальних інститутів.
Хай живе самоврядування!
Свобода, рівність, студентська солідарність!