Сьогодні, 07.02.14, о 16.00 приходь на акцію протесту під Міністерством освіти (пр. Перемоги 10) та пропонуй альтернативу!
Академічну автономію: студенти, викладачі та науковці самостійно вирішують та узгоджують всі питання, пов’язані з навчальним процесом. Зокрема, формують перелік обов’язкових і вибіркових дисциплін та навчальні плани, вільно обирають теми досліджень.
Фінансову автономію: університети повноцінно розпоряджаються своїм майном (корпусами, гуртожитками, прилеглими територіями, устаткуванням і т.д.). Їх фінансують фонди або ж платники податків, які будуть самостійно визначати частину бюджету, що йтиме на освіту.
Досить терпіти панування чиновників! Якісні та продуктивні тенденції в українській освіті йдуть знизу!
Зустрічі у соцмережах:
Facebook
Vk
Центр дослідження суспільства підготував перелік з майже 20 різних стипендіальних програм для навчання у Польщі. Дедлайни вже не за горами.
Варто зважати на те, що в Україні вища освіта починається від рівня молодшого спеціаліста, відповідника якому в Польщі не існує, адже польська система вищої освіти починається з рівня бакалавра.
Польська вища освіта більше інтегрована у Європейський простір вищої освіти, ніж українська. Членство у ЄС забезпечує польським університетам участь у програмах академічного обміну, таких як Erasmus+. Також існує інтеграція на європейському континенті поза структурами ЄС: CEEPUS, Fundusz Stypendialny i Szkoleniowy. Окрім цього польське законодавство має лояльніші умови визнання закордонних дипломів про вищу освіту чи науковий ступінь. Зокрема, по-перше, якщо йдеться про професорсько-викладацькі посади, то процедура нострифікації не має обов’язкового характеру, по-друге, проходить в самих університетах, по-третє нострифікації не потребують бакалаврські та магістерські дипломи, отримані в університетах країн Європейської асоціації вільної торгівлі чи країн Організації економічного співробітництва та розвитку. Натомість університети обох країн пропонують додатки до дипломів європейського зразка (DIPLOMA SUPPLEMENT).
Між Україною та Польщею підписана Угода про академічне взаємовизнання документів про освіту та рівноцінність ступенів (Варшаві, 2005). Таким чином польські документи про наявність середньої освіти, рівнів вищої освіти, а також наукових ступенів дають можливість на продовження навчання в Україні, та відповідно такі документи, отримані в Україні, гарантують цю можливість в Польщі. Однак дія угоди не поширюється на певні професійні права, зокрема на доплати за наукові ступені чи за вчене звання. Таким чином польський доктор не зможе отримувати доплату за свій ступінь в українському університеті, допоки не пройде процедуру нострифікації в спеціальному підрозділі Міністерства освіти та науки України. І навпаки – фахівець з українським науковим ступенем лише після нострифікації у відповідному підрозділі польського університету набуває права на доплати за науковий ступінь. Водночас за польським законодавством особа, що отримала вчене звання чи науковий ступінь за кордоном, може бути прийнята на професорсько-викладацьку посаду у польському університеті без нострифікації. Також для роботи в польському виші іноземцям не потрібно отримувати дозволу на роботу на території Польщі.
далі...
“Радикальна Америка” - журнал, що протягом 1967-1999 років видавали американські студенти-ліваки. Його було засновано у якості офіційного друкованого видання організації “Студенти за демократичне суспільство” (Students for a Democratic Society – SDS) , але згодом журнал перестав від неї залежати. далі...
розміщено на piccy.info
розміщено на piccy.info
Запрошення на табір студентських профспілок
Приглашение на лагерь студенческих профсоюзов
Invitation to the union of students' camp далі...
розміщено на piccy.info
У середу, 10 липня, об 11.00 в інформаційній агенції Укрінформ відбудеться прес-конференція "Ручне управління вступом: як міністерство ділить місця держзамовлення між університетами", організована Центром дослідження суспільства.
далі...
У вівторок 18 червня о 18.30, у 217 аудиторії 1 корпусу Києво-Могилянської академії відбудеться лекція американського соціолога Еріка Оліна Райта «РЕАЛІСТИЧНІ УТОПІЇ ТА ЕМАНСИПАТИВНА СОЦІАЛЬНА НАУКА».
Ерік Райт — один із найвизначніших марксистських соціологів, екс-президент Американської соціологічної асоціації.
Проект дослідження реалістичних утопій (real utopias) — це спроба наукового аналізу альтернативних соціальних інституцій, здатних стати «проміжними станціями» на шляху до егалітарного та радикально-демократичного суспільства. Проект триває вже 12 років, включає монографію Еріка Райта, 6 збірників статей, присвячених реалістичним утопіям у конкретних суспільних сферах (економіці, політиці, гендерних відносинах), десятки статей у журналах, конференцій тощо. З усім цим надбанням емансипативної соціальної науки можна ознайомитися на сайті Еріка Райта, а також відвідавши лекцію, організовану кафедрою соціології НаУКМА! далі...
Незалежна студпрофспілка "Пряма дія", самоосвітній проект "Вільна школа" запрошують на заняття, присвячене аналізу останніх подій у Туреччині.
Які справжні причини бунтів, як довго вони визрівали? Хто розпочав виступи і які групи беруть у них участь? Яка організаційна структура протестного руху? Які основні вимоги та програма протестувальників, якою вони бачать альтернативу нео-ліберальній/консервативній політиці Ердогана? Чим це все може закінчитися?
На ці питання спробує відповісти журналістка Наталія Гуменюк, яка нещодавно повернулася зі Стамбулу.
Зустріч відбудеться у Мистецькій платформі (вул. Грушевського, 4Б) 13.06.13 о 19:00, вхід вільний.
Завтра, 3 червня, о 15:00, активісти студентської профспілки «Пряма дія», представники турецької громади та інші небайдужі проведуть акцію протесту під посольством Турецької Республіки. Молоді люди вимагатимуть припинити вбивства та поліцейську жорстокість проти їхніх товаришів у Стамбулі, Анкарі, Ізмірі та інших містах, де проходять антиурядові демонстрації, та висловлять свою солідарність з вимогами турецьких протестувальників. "Пряма дія" закликає усіх небайдужих підтримати турків, що прямо зараз борються з консервативним режимом Таїпа Ердогана. далі...
19 травня - день "Прямої дії" та "Вільної Школи" на "Конгресі рисувальників". На стінах Національного художнього музею ми, спільно з усіма бажаючими, спробуємо відтворити атмосферу захопленого університету. Одночасно з малюванням, в сусідній кімнаті відбудеться заняття Вільної школи з Теорії театрального мистецтва.
Саме малювання розпочнеться об 11 годині, разом з сучасним художником та скульптором Павлом Альтхамером.
ЩО МАЛЮВАТИМЕМО? Читайте далі...
“Інший світ можливий”, — продемонструвати це хочуть організатори культурно-політичного фестивалю “Інший першотравень”. Незалежна студентська профспілка “Пряма дія” проведе його у День солідарності трудящих о 15:00 на Контрактовій площі (біля монумента Сагайдачному). У програмі фестивалю — семінари, тренінги, вуличний театр, музика, безкоштовні вегетаріанські частунки та вільний ярмарок. Фестивалю передуватиме першотравнева демонстрація, що розпочнеться о 12:30 біля м. Арсенальна. далі...