Pryama DiyaТеорія та історіяРухФотогалереяБібліотекаСамоосвітні проектиПравові аспектиПосиланняПошукГазетаКонтактиПриєднатись до насПоділитись проблемою
ГоловнаПодії та коментаріПро насНовини
АнонсиКреатив

Новини

RSSTwitterFacebook pageUA | RU | EN
1
Виклав ( 2014-02-09 14:18:47 )



Ректор Приштинского університету Ібрагім Гаши в суботу, 8 лютого, пішов у відставку після того, як напередодні студенти влаштували масові заворушення в столиці.
 
Колишній ректор заявив, що студентів підштовхнули до заворушень деякі політичні партії. «Сподіваюся, моя відставка покладе початок нормалізації роботи Приштинского університету», - підкреслив Гаши.
 


Нагадаємо, студентські хвилювання в Пріштіні почалися більше тижня тому. Приводом стали публікації місцевих ЗМІ про те, що ректор університету Гаши і ряд викладачів вузу фальсифікували наукові роботи і публікували статті в неіснуючих журналах. Крім того, студенти домагалися усунення ряду порушень, допущених адміністрацією навчального закладу.
 
Запеклі зіткнення студентів з поліцією пройшли в Пріштіні увечері в п'ятницю. Протестуючі закидали поліцейських, що охороняли університет, камінням і ємностями з фарбою, водою або молоком. У відповідь поліція застосувала сльозогінний газ. У результаті постраждали 39 демонстрантів, 32 поліцейських і кілька журналістів . Затримано 33 особи, в тому числі кілька громадських активістів та політиків. далі...

коментарі


Виклав ( 2014-02-07 12:01:12 )



Сьогодні, 07.02.14, о 16.00 приходь на акцію протесту під Міністерством освіти (пр. Перемоги 10) та пропонуй альтернативу!

Академічну автономію: студенти, викладачі та науковці самостійно вирішують та узгоджують всі питання, пов’язані з навчальним процесом. Зокрема, формують перелік обов’язкових і вибіркових дисциплін та навчальні плани, вільно обирають теми досліджень.

Фінансову автономію: університети повноцінно розпоряджаються своїм майном (корпусами, гуртожитками, прилеглими територіями, устаткуванням і т.д.). Їх фінансують фонди або ж платники податків, які будуть самостійно визначати частину бюджету, що йтиме на освіту.

Досить терпіти панування чиновників! Якісні та продуктивні тенденції в українській освіті йдуть знизу!

Зустрічі у соцмережах:
Facebook
Vk

коментарі


Виклав ( 2014-01-20 23:17:42 )



Вранці 20 січня в районі Контрактової площі невідомі в штатському, що назвалися представниками правоохоронних органів, затримали сімох студентів КНУТіК імені Карпенка-Карого, що поверталися з майдану. Їх доставили не до місцевого територіального відділку, а у відділок Дніпровського району на Червоноткацькій, 2. Роздягали, начебто для проведення експертизи. Один із затриманих, за словами адвоката, отримав 10 ударів ногою по голові і йому досі не надали необхідної медичної допомоги. Шестеро з затриманих й досі перебувають під вартою.

Завтра об 11:00 оголошується пікет МВС (за адресою Богомольця, 10) на підтримку затриманих студентів. Збір на 10:30 біля верхнього (на вул. Інститутську) виходу з метро Хрещатик.

Повідомте своїх Друзів!
http://vk.com/event64881164
www.facebook.com

Джерело:pravda.com.ua

коментарі


Виклав ( 2014-01-20 21:39:59 )



У понеділок, 20 січня о 10:00 студенти #НаУКМА почали безстроковий страйк проти законів поліцейської держави, прийнятих 16 січня. Захоплені центральні сходи 1 корпусу. Агітаційні групи мобілізують усіх студентів і викладачів.

Відеотрансляцію можна дивитись тут: bambuser.com

Вимоги страйкарів:

1. Скасування антиконституційних законів, прийнятих 16 січня (№721-VІІ - №731-VІІ), проведення розслідування та покарання усіх винних у їх прийнятті;

2. Розпуск спецпідрозділу «Беркут»;

3. Справжня автономія університетів, в тому числі:

- Заборона правоохоронним органам знаходитись на території університетів без дозволу адміністрації чи студ. самоврядування;

- Гарантія виплат зарплат викладачам у бюджеті на всі 12 місяців 2014 року (нині гарантуються зарплати лише на 9 місяців);

- Припинення скорочень та збільшення навантаження на викладачів;

- Гарантія права викладачів на страйк у разі будь-яких порушень їх прав.

Мета - розтопити диктаторську систему та створити нове суспільство!

Приєднуйтесь до загального політичного страйку!

Слідкуйте за новинами тут:
facebook.com
vk.com
twitter.com
instagram.com


далі...

коментарі


Виклав ( 2014-01-18 11:55:27 )



Те, що відбулося за останні дні - прийняті парламентом та підписані президентом закони - ми розцінюємо як державний переворот та встановлення авторитарного ладу. Будь-який активіст, вчений, правозахисник та просто чесна людина, яка висловлює свою політичну чи антивладну позицію фактично оголошується поза законом. Будь-яка нелояльність сьогодні підпадає під визначення "екстремізму".

Ці події нагадали нам, що свобода - це та річ, за яку слід боротися. Права не дають - права беруть! Зараз настав час вийти на вулиці, захопити аудиторії, оголосити страйки і довести, що ми є гідними права на критику та мирні збори, вільне висловлення своєї думки та вільне пересування, громадську та політичну діяльність.

Ми закликаємо студентів та викладачів захоплювати університети та аудиторії, створювати демократичні асамблеї та творити нове суспільство вже зараз. Владному Режиму ми протиставляємо вільну творчість мас і радикальну демократію. Насиллю - рішуче та паралізуюче ненасилля. Жорстокості та каральним органам - нашу чисельність і готовність до дій. Кримінальним санкціям та амбіційним погрозам - презирство та непокору!

Хай живе демократія! Хай живе справедливість!

коментарі


Виклав ( 2014-01-18 11:50:31 )



19 січня о 16.00 на Михайлівській площі розпочнеться акція пам’яті російського правозахисника Станіслава Маркелова та журналістки Анастасії Бабаурової, вбитих неонацистами. Також захід стане акцією протесту проти законів, прийнятих Верховною Радою 16 січня, які остаточно перетворюють Україну на авторитарну державу, подібну до тої, з якою боролися Стаc і Настя.

«Якщо до 16 січня можна було говорити про наближення до російського сценарію, то тепер ми можемо констатувати, що українська держава міцно стала на шлях згортання основних свобод та запровадження поліцейської держави» – переконані організатори заходу. Саме проти такої держави боролися Станіслав Маркелов та Анастасія Бабурова.

Посилення карального апарату держави та монополізація фінансово-економічних ресурсів в руках владної групи йде в ногу з активізацією ультраправих політичних сил, намаганні підім’яти під себе народний протест і посиленням правого вуличного терору проти соціальних та профспілкових активістів. Тож захід поєднає антиавторитарну складову – протест проти влади та прийнятих репресивних законів, із антифашистською – закликом вести боротьбу проти режиму на демократичних, гуманістичних та антидискримінаційних засадах.

Захід організовано правозахисниками, журналістами, антифашистами, лівими та профспілковими активістами та проводиться без партій, жодної організаційної символіки і прапорів.

Пам’ятати – означає боротися!
Солідарність замість насильства!


facebook.com
vk.com

коментарі


Виклав ( 2014-01-16 11:46:36 )



Держінспекція навчальних закладів вирішила припинити інспекцію організації і проведення зимової сесії у Київському нацуніверситеті ім. Шевченка після оголошення студентами акції голодування. Про це повідомили у пресс-службі Міносвіти.

У відомстві Табачника заявили, що спільну з МВС та Мінюстом комісію створили на прохання самих студентів-учасників протестів за зверненням Студентської координаційної ради. Але самі студентські активісти заперечують цю інформацію.

Ця комісія звернулась до Держінспекції навчальних закладів з проханням вивчити "стан організації і проведення зимової сесії". "На сьогодні ДІНЗ України завершила роботу в Київському національному університеті імені Тараса Шевченка", - заявили у МОНі. Як пояснили "Українській правді" у прес-служби Держінспекції, до інспектування не залучались представники МВС чи Мінюсту, а лише працівники самої інспекції та представники інших вишів. Саму роботу інспекції назвали простим спостереженням, а не "позаплановою перевіркою". У ДІНЗ також здивувались реакцією студентів саме КНУ (а інспектори працюють і в інших університетах) на роботу інспекторів, проте офіційно прокоментувати її причини відмовились.

Як розповіла журналісту "Української правди" голова профільного комітету ВР Лілія Гриневич, у зв'язку із припиненням інспекції, студенти виріши відмовитись від голодування (як відомо, у середу студенти Інституту журналістики КНУ оголосили про початок безстрокового голодування). Вона розповіла, що інспектори приходять на іспити, забирають списки студентів, журнали успішності та відвідування, аби з'ясувати, хто пропускав заняття під час акцій протесту. Це студенти і викладачі розцінюють як тиск.
далі...

коментарі


Виклав ( 2014-01-16 10:08:16 )



Рішення про припинення "окупації" Софійського університету було прийнято пізно ввечері в понеділок, на загальних зборах "ранопробуджених" студентів.

Окупаційні "дії болгарських студентів припиняються. Про це заявив один з активістів Софійського університету Борис Рангелов. За його словами особисто він проти припинення "окупаційних" дій, оскільки незрозуміло, що "ранопробуджені" будуть робити після закінчення акції.

Рангелов повідомив, що причина рішення про закінчення "окупаційних" дій у тому, що існують різні думки про подальший розвиток студентського протестного руху. "Категорично заявляю, що немає ніяких скандалів і роз'єднання серед студентів. Є лише розходження в баченні подальшого розвитку окупації. Чи не досягнуто консенсусу з цього питання", - заявив активіст. Втім, рішення загальних зборів "ранопробуджених" студентів Софійського університету не підтримують їх соратники по протесту з Південно-Західного університету імені Неофіта Рильського в Благоєвграді. Про це повідомила Марієла Монева, яка була присутня на Загальних зборах в Софії.

У вівторок на прес-конференції студенти Софійського університету заявили, що продовжують протестну боротьбу, але іншими методами: "переносимо свою діяльність в інші місця, а єдиною окупованою будівлею в країні залишається Парламент. Це наше рішення і в ньому немає ніякого політичного впливу. Завтра ми виходимо на протест - Також починаємо роботу по проведенню "круглих столів" з різним політичним аспектам. Обговорення почнуться з 25 січня".

На прес-конференції студенти були присутні з плакатом, на якому було написано: "Окупація не закінчена, окупація - символ, який створили ранопробуджені студенти". далі...

коментарі


Виклав ( 2014-01-12 17:19:13 )



Центр дослідження суспільства підготував перелік з майже 20 різних стипендіальних програм для навчання у Польщі. Дедлайни вже не за горами.

Варто зважати на те, що в Україні вища освіта починається від рівня молодшого спеціаліста, відповідника якому в Польщі не існує, адже польська система вищої освіти починається з рівня бакалавра.

Польська вища освіта більше інтегрована у Європейський простір вищої освіти, ніж українська. Членство у ЄС забезпечує польським університетам участь у програмах академічного обміну, таких як Erasmus+. Також існує інтеграція на європейському континенті поза структурами ЄС: CEEPUS, Fundusz Stypendialny i Szkoleniowy. Окрім цього польське законодавство має лояльніші умови визнання закордонних дипломів про вищу освіту чи науковий ступінь. Зокрема, по-перше, якщо йдеться про професорсько-викладацькі посади, то процедура нострифікації не має обов’язкового характеру, по-друге, проходить в самих університетах, по-третє нострифікації не потребують бакалаврські та магістерські дипломи, отримані в університетах країн Європейської асоціації вільної торгівлі чи країн Організації економічного співробітництва та розвитку. Натомість університети обох країн пропонують додатки до дипломів європейського зразка (DIPLOMA SUPPLEMENT).

Між Україною та Польщею підписана Угода про академічне взаємовизнання документів про освіту та рівноцінність ступенів (Варшаві, 2005). Таким чином польські документи про наявність середньої освіти, рівнів вищої освіти, а також наукових ступенів дають можливість на продовження навчання в Україні, та відповідно такі документи, отримані в Україні, гарантують цю можливість в Польщі. Однак дія угоди не поширюється на певні професійні права, зокрема на доплати за наукові ступені чи за вчене звання. Таким чином польський доктор не зможе отримувати доплату за свій ступінь в українському університеті, допоки не пройде процедуру нострифікації в спеціальному підрозділі Міністерства освіти та науки України. І навпаки – фахівець з українським науковим ступенем лише після нострифікації у відповідному підрозділі польського університету набуває права на доплати за науковий ступінь. Водночас за польським законодавством особа, що отримала вчене звання чи науковий ступінь за кордоном, може бути прийнята на професорсько-викладацьку посаду у польському університеті без нострифікації. Також для роботи в польському виші іноземцям не потрібно отримувати дозволу на роботу на території Польщі.
далі...

коментарі


Виклав ( 2013-12-18 11:02:55 )



Лист від студентів Донецького національного технічного університету:

«Добрий вечір! Хотілось б поділитися з Вами статтею про кричущі дії студентської профспілки Донецького національного технічного університету!

Мова піде про студентське самоврядування та профспілку студентів, що в Дон НТУ є одним органом влади над студентами. Бурхливі обговорення та невдоволення студентів, щодо відношення до них і їх використання як безкоштовної сили нарешті вирвалися в соціальні мережі, хоча я впевнений це тільки перші кроки.

Як відомо риба гниє з голови і голова у нас - Охват Ю.В. незмінний 50-ти річний СТУДЕНТСЬКИЙ ЛІДЕР! І відразу напрошується питання, як він може зрозуміти інтереси молоді?! І які можуть бути у нього самого інтереси в студентстві, крім заробітку на ньому?!

Охват Ю.В. є депутатом Ворошиловського району м.Донецьк і жодна акція партії регіонів, яка проходить в цьому районі не пройшла без студентів Дон НТУ, і це при тому, що профспілка - це аполітична організація! На багатьох акціях студенти навіть не знали куди йдуть! Просто треба, інакше будуть покарані! Він має гарне прикриття з боку ректора університету і кожного разу це нагадує.

Нещодавно вирвалась назовні думка громадськості з приводу матеріальної допомоги для студентів, яка перераховується і відразу ж відбирається профспілкою студентів! Нам на стипендіальні картки прийшла сума в 420 грн, нібито матеріальна допомога, яку виписала нам профспілка, але потім пішов дзвінок від профорга факультету і сказав повернути, так як вони здають ці гроші в касу профкому, хоча ми неодноразово чули від друзів профспілкових працівників, як профорги особисто віддають ці гроші голові профспілки Охвату Ю.В. Мабуть в плани входить розширення бізнесу, яким він володіє!

Взагалі, навіть в кожному гуртожитку є свій прайс, з касою в профспілці. Приблизно рік тому, ця проблема набрала дуже серйозних обертів, але всі "чорні " справи повісили на заступника голови, якого відразу ж прибрали, шкода що одного.

Допоможіть, будь ласка, в цій складній ситуації. Тільки разом ми зможемо зруйнувати цю складну систему. Обговорення велися в групі в соціальній мережі (http://vk.com/wall-60862132_40077), і ви можете побачити реальну реакцію реальних студентів. Дякуємо!»


Допоможи розповсюдити цю інформацію!

коментарі


1

This work is licensed under a Creative Commons Attribution-ShareAlike 3.0 Unported License