Pryama DiyaТеорія та історіяРухФотогалереяБібліотекаСамоосвітні проектиПравові аспектиПосиланняПошукГазетаКонтактиПриєднатись до насПоділитись проблемою
ГоловнаПодії та коментаріПро насНовини
АнонсиКреатив

Публікації

RSSTwitterFacebook pageUA | RU | EN

Всього й одразу! (ВІДЕО і ФОТО)

Виклав ( 2012-11-17 21:30:11 )

Piccy.info - Free Image Hosting
Розміщено на piccy.info

16 листопада під Міністерством освіти, науки, молоді та спорту активісти студентської профспілки “Пряма Дія” провели акцію “ВСЬОГО Й ОДРАЗУ!”, присвячену міжнародному дню студента. Мета акції - передати представникам міністерства позитивні вимоги до змін в системі освіти.Сірість п'ятниці осіннього дня під Міністерством освіти, була розірвана навпіл барабанним гуркотом: бунтували студенти. У переддень Дня студента близько 40 активістів Незалежної студентської профспілки «Пряма дія» вимагали негайного виконання своїх вимог, пов'язаних з докорінною зміною системи освіти.

Окрім вимог, які давно вже є нормою в більшості європейських країн, лунали й прямо революційні заклики, як-то повна відмова від бюрократії та оцінювання; передача управління освітнім процесом студентсько-викладацькому самоврядуванню; прирівняння навчання до трудової діяльності; скасування обмеження щодо терміну навчання; відміна патентів, копірайтів та наукових таємниць заради загального доступу всіх членів суспільства до надбань сучасних наук.

За словами Наталії Нешевець, студентки Києво-Могилянської академії: “Ми живемо в часи запеклої боротьби суспільного інтересу з комерційними зазіханнями приватних агентів ринку. Освіта сьогодні також перетворилась на поле цієї боротьби і мова йде не лише про Україну, а й про ширший, світовий контекст. Оборонятись весь час від спроб бюрократів перекрити кисень освіті — програшна тактика, прийшов час самим визначати порядок денний і наші вимоги є цілком реальними”.

Музичний супровід акції забезпечував дружній студентам самба-бенд Rhythms of Resistance, а візуальний — саморобні плакати напівжартівливого змісту. Перехожі та пасажири громадського транспорту позитивно реагували на формат та вимоги акції. Після години скандувань та "спітчів" під перестук барабанів до студентів все ж вийшов голова департаменту вищої освіти, та прийняв звернення.
“Ми не плекаємо ілюзій, навряд в міністерстві будуть в захваті від наших вимог, ще менша вірогідність того що чиновники щось-таки добровільно виконають. Але це не гасла однієї лише акції, а наша позитивна програма і ми будемо послідовно боротися за її втілення”, – пообіцяв Артем Тидва, студент НАУ.

Акція відбулася у рамках всесвітньої протестної кампанії Глобальний освітній страйк (Global Education Strike).

ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ ВІДЕОСЮЖЕТ ВІД ТВі

Tweet

This work is licensed under a Creative Commons Attribution-ShareAlike 3.0 Unported License