Pryama DiyaTheory and historyMovementGalleryLibrarySelf-education projectsLegal AspectsLinksSearchNewspaperContactsJoin us
HomeEvents & commentsAbout usNews
Coming soonCreative

Publications

RSSTwitterFacebook pageUA | RU | EN

Поновлення в бібліотеці: Гі Дебор "Суспільство спектаклю"

Виклав ( 2010-03-25 12:28:28 )

Суспільство спектаклю (фр. La Société du spectacle) - книга, написана філософом Гі Дебором у 1967 році. Праця присвячена аналізу сучасного суспільства з неомарксистських позицій. Цей твір вважається однією з найпотужніших віх у розвитку теорії відчуження. Ставши культовою серед академічних філософів і культурологів, водночас книга дала нове осмислення дійсності для цілого покоління нового лівого руху.

Сутність сучасного стану речей Гі Дебор визначає як втрату безпосередньої суб'єктності: "все, що раніше переживалося безпосередньо, віднині витіснено у виставу". Термін "спектакль" означає "самостійний рух неживого" або "суспільні відносини, опосередковані образами". Важливу роль у становленні суспільства спектаклю зіграли засоби масової інформації - "це нововведення обернулося справжнім Троянським конем", пише Гі Дебор.

В книзі наводиться також детальний аналіз марксизму і розвитку революційної теорії, котра опинилася перед обличчям двох нових факторів: революційної ілюзії і класової бюрократії.

Гі Дебор був одним з ватажків повстання 1968 року в Парижі.

Книга "Суспільство спектаклю" має розглядатись в одному ряді з такими засадничими соціологічними працями, як "Розуміння медіа" - Маршалл Мак-Люен, "Одномірна людина" - Герберт Маркузе, "Суспільство споживання" - Жан Бодріяр або "Постмодерністська умова" - Жан-Фрнасуа Ліотар.

На жаль, те, що Дебор сформулював тридцять років тому, його "тотальна критика існуючого світу, тобто всіх аспектів сучасного капіталізму і його суспільної системи ілюзій", виявилося пророцтвом...

Скачати

Tweet

This work is licensed under a Creative Commons Attribution-ShareAlike 3.0 Unported License