Pryama DiyaТеорія та історіяРухФотогалереяБібліотекаСамоосвітні проектиПравові аспектиПосиланняПошукГазетаКонтактиПриєднатись до насПоділитись проблемою
ГоловнаПодії та коментаріПро насНовини
АнонсиКреатив

Публікації

RSSTwitterFacebook pageUA | RU | EN

Літній табір профспілок - школа саморозвитку і анархії (ФОТО)

Виклав ( 2011-08-23 12:08:12 )



Перші дні серпня школярі, студенти, викладачі, наукові співробітники, молоді робітники, активісти та прихильники незалежних студспілок та емансипативних рухів провели на літньому студентському таборі. Майже 60 учасників - це молодь із різних регіонів України, гості зі Словаччини, Великобританії і Росії. Об'єднавшись на лоні кримської природи, ми не лише приємно відпочили, але і з користю використали ці погожі літні дні на самоосвіту.

За п’ять днів ми не змінили світ, але поводились так, ніби світ уже став кращим. Табір пройшов на самозабезпеченні і самоуправлінні. У нашому наметовому містечку панувала справжня анархія в найкращому розумінні цього слова - колективне співжиття, солідарність і взаємодопомога. Кожен допомагав іншому в побуті та організації: доставка води, а це майже 200 літрів на день, пошук дрів для багаття, триразове приготування їжі (корисної, смачної, екологічної, вегетаріанської).



Всі нагальні питання ми вирішували гуртом. Під час лекцій, семінарів і дискусій “вчителі” та “учні” співіснували на рівних. Ми вчились одне в одного, вчились сприймати та подавати знання критично - вміння, завдяки якому ми здобули більше, ніж в стінах переважної більшості наших університетів. Одним словом, вільне суспільство можливе - у цьому міг переконались кожен, хто хоч кілька днів пожив у таборі. Суспільство вільних і рівних можливе не лише у майбутньому, воно починається вже тут і зараз, серед нас.







І ми "вчились - вчились - вчились", тричі на день, 5 днів табору. Ранком слухали і читали теоретичні лекції про історію студентського руху, про становлення та комерціалізацію університетів, про лібертарну педагогіку, про синдикалізм. Мали на меті ознайомлення із проблемами сучасної системи освіти, її історією, та представляли альтернативну модель Школи і суспільства, якого ми прагнемо. Значну частину курсу присвятили питанням тактики і стратегії студентської та академічної боротьби як на загальносвітовому рівні, так і в Україні, внутрішній демократичній структурі профспілкового руху.





Вдень - практика. Менш ніж за тиждень ми встигли провести практичні заняття з риторики, з написання прес-релізів та організації публічних акцій і кампаній. Семінари були покликані дати всім без виключення активістам навички, що необхідні у повсякденній профспілковій роботі. Крім цього ми доклали максимум зусиль до очищення території мальовничих кримських схилів, провівши кілька прибирань околиць табору.





Коли живеш посеред гір, вечір наступає миттєво. Але на цьому життя табору ні на хвилину не завмирало! Не зважаючи на приємну втому, люди і далі присвячували себе заняттям у межах “додаткової” програми. Це були переважно дискусії та лекції, присвячені більш загальним, але не менш важливим темам. Короткий курс політекономії, знання основ якої необхідне для глибшого розуміння неоліберальних реформ, в тому числі освітньої. Основи теорії гендеру, його продукування та відтворення в шкільному та університетському середовищі. А також - “контркультурні” заходи, зокрема читання поезії. Кілька разів ми не відмовили собі в задоволенні поєднати мозкову та оздоровчу діяльність і провели семінари на пляжі. Чи мріяли ви колись про лекцію під шум прибою?



Хоч ми і поєднували відпочинок із навчанням, проте не забували отримувати задоволення від спортивних ігор, прогулянок гірськими стежками, від сонця і моря, переважно на нудистському пляжі, де "забороняти заборонено". Вечірні посиденьки біля багаття самі собою набули форми літературних вечорів, де постійно лунали співи під гітару.



Учасниці та учасники табору роз’їхалися, незабаром морська засмага змиється, а прокопчені вогнищем речі буде випрано, але знання, досвід, нові знайомства та натхнення, що ми здобули на таборі, безумовно залишаться і стануть у пригоді в нашій боротьбі.

Tweet

This work is licensed under a Creative Commons Attribution-ShareAlike 3.0 Unported License