Pryama DiyaТеорія та історіяРухФотогалереяБібліотекаСамоосвітні проектиПравові аспектиПосиланняПошукГазетаКонтактиПриєднатись до насПоділитись проблемою
ГоловнаПодії та коментаріПро насНовини
АнонсиКреатив

Публікації

RSSTwitterFacebook pageUA | RU | EN

Міліція проти студентів. “Інший бік освіти” - сага в 2х частинах.

Виклав ( 2011-09-24 18:41:24 )Як ви, мабуть, чули, 22-23 вересня в Києві проходив студентський контр-форум організований нашою профспілкою. Одразу скажемо, що ми планували багато цікавого: дискусії, семінари, арт-перформенси та ін. Втім, наша програма зазнала суттєвих змін через ментівський "бєспрєдєл". Хоча 22 вересня у нас не було проблем з документами, майор Онищенко (з недавніх пір підполковник, але в наших серцях він назавжди залишиться “майор-оніщєнком”) віддав незаконний наказ забрати у нас звукопідсилюючу апаратуру. Протидіючу грабунку серед білого дня, ми з боєм відступили на Софієвську площу, втративши чотирьох затриманими (пізніше їх було відпущено). Там, під увагою майже всіх медіа світу, майже всі поліцаї Києва не наважились продовжувати бійки. У трошки зміненому форматі, перший етап форуму все ж відбувся. Між іншим, на ньому виступив професор університету Берклі, президент Міжнародної соціологічної асоціації Майкл Буравой.

На наступний день поведінка поліції не змінилася. Хоча ми мали всі законні підстави йти по Трьохсвятительскій, поліція заблокувала нам дорогу. Коли ж ми вирішили відійти назад - за нами побіг беркут та взяв частину учасників контрфоруму у кільце, обмеживши пересування пів сотні людей на кілька годин. Коли ж ми все таки пройшли до Європейської площі і провели там мітинг, то побачили, що всі дороги у сторону вул. Інститутської, де на той час знаходився осередок зла (форум міністрів), охороняються посиленими загонами імперських штурмовиків і людей “студентсько-протестного” вигляду навіть не пускають на іншу сторону Хрещатика. Нас бояться, отже ми - сила.

У будь-якому разі, наш контрфорум відбувся, і досить вдало. Його відвідали кілька сотень активістів з різних регіонів України, а також представники Великобританії, Німеччини, Австрії, Росії, Білорусі, Грузії.

Ми щиро бажаємо міністрам Могильову, Табачнику та його заступникам піти з посади після такого ганебного інциденту. Думаємо, що з них буде більше користі, якщо ті займуться вимірюванням черепів за рецептом замміністра Євгена Сулими. Хоч заважати не будуть.

Про події останніх двох днів ми ілюструємо підбіркою фото:

День 1. “Імперія наносить удар”
Канал ТВі

День 2. “Повернення джедаїв”Новий канал

Tweet

This work is licensed under a Creative Commons Attribution-ShareAlike 3.0 Unported License